TM101JDHG33-00 1280*800 10.1 inch LCD Screen for Industrial
Brand Name: TIANMA
Model Number: TM101JDHG33-00
China
Model Name:
TM101JDHG33-00
Diagonal Size:
10.1"
Panel Type:
A-Si TFT-LCD, LCM
Resolution:
1280(RGB)×800, WXGA 149PPI
Pixel Format:
RGB Vertical Stripe
Active Area:
216.96(W)×135.6(H) Mm
Designed For:
Industrial、Outdoor High Brightness、Healthcare
Frequency:
60Hz
Display Colors:
262K/16.7M 50%NTSC
Lamp Type:
WLED, 40K Hours, With LED Driver
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
TM101JDHG33-00 LCD Panel Product details :
Brand TIANMA
Model P/N TM101JDHG33-00
Diagonal Size 10.1"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1280(RGB)×800, WXGA 149PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 216.96(W)×135.6(H) mm
Bezel Opening 219.96(W)×138.6(H) mm
Outline Size 229.8(W)×149(H)×9.6(D) mm
Surface Hard coating
Brightness 900 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 700:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode SFT, Normally Black, Transmissive
Best View on Symmetry
Response Time 25 (Typ.)(Tr+Td)
Display Colors 262K/16.7M 50%NTSC
Lamp Type WLED, 40K hours, With LED Driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Panel Weight 280g (Typ.)
Application Industrial,Outdoor High Brightness,Healthcare
Signal Interface LVDS (1 ch, 6/8-bit), 40 pinsConnector
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temp.: -30 ~ 80 °C ; Storage Temp.: -40 ~ 80 °C
TM101JDHG33-00 LCD Panel Payment Instructions :
Accepted Payment Methods:
Payment Timeline:
TM101JDHG33-00 LCD Panel Shipping and Package :
TM101JDHG33-00 1280*800 10.1 inch LCD Screen for Industrial 0
TM101JDHG33-00 LCD Panel Shipment Information :
Shipping Address:
Estimated Delivery Time:
Delayed Shipments:
Dispute Policy:
Customs Duty and Import Tax:
Important Instructions for Receiving and Handling Your TM101JDHG33-00 LCD Panel :
Inspecting the Package Upon Arrival:
When you receive the package, carefully inspect its condition.
Reporting Damaged Goods:
Send these visuals to us to document the issue.
Testing Before Installation:
Product Authenticity and Labels:
Each product from our store includes a unique anti-tear label.
Do not remove this label, as it verifies the product's authenticity and origin from our store.
Documenting Product Issues:
TM101JDHG33-00 LCD Panel FAQ :
Q: How to make payment of TM101JDHG33-00 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of TM101JDHG33-00 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: How can I trace my order of TM101JDHG33-00 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: Do you accept sample orders of TM101JDHG33-00 ?
A: Of course!sample order is welcome !
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%