New 6.3 inch QV063D3M-N10-28P0 800*280 LCD Screen Display
Brand Name: BOE
Model Number: QV063D3M-N10-28P0
MOQ: 1 pcs
China
Model Name:
QV063D3M-N10-28P0
Diagonal Size:
6.3"
Resolution:
800(RGB)×280 135PPI
Pixel Format:
RGB Vertical Stripe
Active Area:
150(W)×52.5(H) Mm
Outline Dim.:
172.45(H)×69(V) Mm
Support Color:
262K
Application:
Industrial、Home Appliance
Frame Rate:
60Hz
Interface Type:
Parallel RGB (1 Ch, 6-bit), 50 PinsFPC
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
QV063D3M-N10-28P0 LCD Panel Product details :
Brand BOE
Model P/N QV063D3M-N10-28P0
Diagonal Size 6.3"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 800(RGB)×280 135PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 150(W)×52.5(H) mm
Bezel Opening -
Outline Dim. 172.45(H)×69(V) mm
Treatment -
Luminance 400 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 600:1 (Typ.) (TM)
View Direction Symmetry
Response Time 30 (Typ.)(Tr+Td)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode ADS, Normally Black, Transmissive
Support Color 262K
Light Source WLED [2 strings], W/O Driver
Weight -
Designed For Industrial,Home Appliance
Frame Rate 60Hz
Touch Panel Without
Interface Type Parallel RGB (1 ch, 6-bit), 50 pinsFPC
Power Supply 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temperature: 0 ~ 70 °C; Storage Temperature: -10 ~ 80 °C
QV063D3M-N10-28P0 LCD Panel Shipment  :
· Please make sure to double check your address before completing your payment.
· Customers are responsible for customs taxes and duties where applicable.
QV063D3M-N10-28P0 LCD Panel Shipping and Package :
New 6.3 inch QV063D3M-N10-28P0 800*280 LCD Screen Display 0
QV063D3M-N10-28P0 LCD Panel Shipment Information :
Shipment Policies
QV063D3M-N10-28P0 LCD Panel Return and Warranty Information :
Return Policy
Warranty Policy
QV063D3M-N10-28P0 LCD Panel FAQ :
Q: How to make payment of QV063D3M-N10-28P0 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of QV063D3M-N10-28P0 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: Can I pay my order of QV063D3M-N10-28P0 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%