TM123XDKP11 12.3 inch 1920*720 tft LCD Screen Display Panel
Brand Name: TIANMA
Model Number: TM123XDKP11
MOQ: 1 pcs
China
Model Name:
TM123XDKP11
Diagonal Size:
12.3"
Panel Type:
A-Si TFT-LCD, LCM
Resolution:
1920(RGB)×720 166PPI
Pixel Format:
RGB Vertical Stripe
Active Area:
292.32(W)×109.62(H) Mm
Color Depth:
16.7M 75%NTSC
Application:
Industrial、Outdoor High Brightness、Automotive Display
Backlight:
10S3PWLED, 10K Hours, No Driver
Refresh Rate:
60Hz
Product Description
TM123XDKP11 LCD Panel Product details :
Brand TIANMA
Model P/N TM123XDKP11
Diagonal Size 12.3"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1920(RGB)×720 166PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 292.32(W)×109.62(H) mm
Bezel Opening -
Outline(mm) 309.8 × 128.1× 16.8 (H×V×D)
Treatment Antiglare
Luminance 800 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 88/88/88/88 (Typ.)(CR≥10)
Response 30 (Max.)(Tr+Td) ms
Good View at Symmetry
Work Mode SFT, Normally Black, Transmissive
Color Depth 16.7M 75%NTSC
Backlight 10S3PWLED, 10K hours, No Driver
Mass 440g (Typ.)
Used for Industrial,Outdoor High Brightness,Automotive Display
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type LVDS (1 ch, 8-bit) + SPI, 50 pinsFPC
Voltage Supply 3.3V (Typ.)
TM123XDKP11 LCD Panel Shipment  :
· Please make sure to double check your address before completing your payment.
· Customers are responsible for customs taxes and duties where applicable.
TM123XDKP11 LCD Panel Shipping and Package :
TM123XDKP11 12.3 inch 1920*720 tft LCD Screen Display Panel 0
TM123XDKP11 LCD Panel Shipment Information :
Shipment Policies
TM123XDKP11 LCD Panel Special Handling for Certain Products :
TM123XDKP11 LCD Panel FAQ :
Q: Can You declare my order of TM123XDKP11 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of TM123XDKP11 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Can I pay my order of TM123XDKP11 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: How long will I receive my goods TM123XDKP11 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%