NEW 11.6 inch NV116WHM-A23 1366*768 60Hz 262K LCD Screen
Brand Name: BOE
Model Number: NV116WHM-A23
China
Model Name:
NV116WHM-A23
Diagonal Size:
11.6"
Panel Type:
A-Si TFT-LCD, Assembly
Resolution:
1366(RGB)×768, WXGA 135PPI
Pixel Format:
RGB Vertical Stripe
Active Area:
256.125(W)×144(H) Mm
Designed For:
Laptop
Touch Panel:
PCAP, Optical Bonding, I²C
Interface Type:
EDP (2 Lanes), EDP1.240 Pins Connector
Power Supply:
3.3V (Typ.)
Product Description
NV116WHM-A23 LCD Panel Product details :
Brand BOE
Model P/N NV116WHM-A23
Diagonal Size 11.6"
Panel Type a-Si TFT-LCD, Assembly
Resolution 1366(RGB)×768, WXGA 135PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 256.125(W)×144(H) mm
Bezel Opening -
Outline Dim. 287.7(W)×185.6(H)×4.05(D) mm
Luminance 200 cd/m² (Typ.)
View Direction Symmetry
Viewing Angle 80/80/80/80 (Min.)(CR≥10)
Support Color 262K 50% NTSC
Form Style Slim (PCBA Flat, T≤3.2mm)
Frame Rate 60Hz
Treatment Anti-Scatter, Hard coating (7H)
Contrast Ratio 800:1 (Typ.) (TM)
Response Time 30 (Typ.)(Tr+Td)
Operating Mode -
Light Source WLED [6S4P] , 15K hours , With LED Driver
Designed For Laptop
Touch Panel PCAP, Optical Bonding, I²C
Interface Type eDP (2 Lanes), eDP1.240 pins Connector
Power Supply 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temperature: 0 ~ 50 °C; Storage Temperature: -20 ~ 60 °C
NV116WHM-A23 LCD Panel Note :
Model Verification:
Comprehensive Testing:
NV116WHM-A23 LCD Panel Shipping and Package :
NEW 11.6 inch NV116WHM-A23 1366*768 60Hz 262K LCD Screen 0
NV116WHM-A23 LCD Panel Shipping Guidelines:
Address Confirmation:
Shipment Timeline:
NV116WHM-A23 LCD Panel ESTIMATED DELIVERY TIME :
Standard Shipping:
Expedited Shipping:
NV116WHM-A23 LCD Panel FAQ :
Q: Can you test the lcd panel NV116WHM-A23 before shipping ?
A: Yes , of course , don't worry , our item was tested ok before shipping .
Q: Do you accept the sample order NV116WHM-A23 ?
A: Yes , sample order is welcome.
Q: Can you declared low value of my order NV116WHM-A23 ?
A: Yes , we can , you can tell us before shipping .
Q: How long the warranty of lcd NV116WHM-A23 ?
A: 90 days .
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%