LM290WW2-SSE1 29.0 inch LCD Panel Screen Display
Brand Name: LG Display
Model Number: LM290WW2-SSE1
MOQ: 1 pcs
Price: Negotiable
Packaging Details: Original packaging/conventional packaging box
Payment Terms: T/T, Western Union, D/P
Detail Information
Place of Origin:
China
Model Name:
LM290WW2-SSE1
Diagonal Size:
29.0"
Panel Type:
A-Si TFT-LCD, LCM
Resolution:
2560(RGB)×1080, CSHD 96PPI
Pixel Format:
RGB Vertical Stripe
Active Area:
672.768(W)×283.824(H) Mm
Outline Dim.:
693.6(H)×308.9(V)×17(D) Mm
Treatment:
Antiglare (Haze 25%), Hard Coating (3H)
Response Time:
14 (Typ.)(G To G)
Designed For:
Desktop Monitor、Industrial、Healthcare
Product Description
LM290WW2-SSE1 LCD Panel Product details :
Brand LG Display
Model P/N LM290WW2-SSE1
Diagonal Size 29.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 2560(RGB)×1080, CSHD 96PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 672.768(W)×283.824(H) mm
Bezel Opening -
Outline Dim. 693.6(H)×308.9(V)×17(D) mm
Treatment Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H)
Luminance 250 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
View Direction Symmetry
Response Time 14 (Typ.)(G to G)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode IPS, Normally Black, Transmissive
Support Color 16.7M 99%sRGB
Light Source WLED [20S4P], 30K hours, W/O Driver
Weight TBD
Designed For Desktop Monitor,Industrial,Healthcare
Frame Rate 60Hz
Touch Panel Without
Interface Type LVDS (4 ch, 8-bit), 92 pinsConnector
Power Supply 10.0V (Typ.)
Environment Operating Temperature: 0 ~ 50 °C ; Storage Temperature: -20 ~ 60 °C
LM290WW2-SSE1 LCD Panel Note :
Model Verification:
Comprehensive Testing:
LM290WW2-SSE1 LCD Panel Shipping and Package :
LM290WW2-SSE1 29.0 inch LCD Panel Screen Display 0
LM290WW2-SSE1 LCD Panel Shipping Guidelines:
Address Confirmation:
Shipment Timeline:
LM290WW2-SSE1 LCD Panel ESTIMATED DELIVERY TIME :
Standard Shipping:
Expedited Shipping:
LM290WW2-SSE1 LCD Panel FAQ :
Q: How can I trace my order of LM290WW2-SSE1 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of LM290WW2-SSE1 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Can I pay my order of LM290WW2-SSE1 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90days warranty .
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%