New C125UAN01.0 12.5 inch 2400*900 LCD Display Monitor
Brand Name: AUO
Model Number: C125UAN01.0
MOQ: 1 pcs
China
Model Name:
C125UAN01.0
Diagonal Size:
12.5"
Panel Type:
LTPS TFT-LCD, CELL , FOG
Resolution:
2400(RGB)×900 205PPI
Active Area:
316.8(W)×11.88(H) Mm
Outline Dim.:
324.8(W)×21.22(H) ×0.73(D) Mm
Treatment:
Hard Coating
Contrast Ratio:
1200:1 (Min.) (TM)
Response Time:
20 (Max.)(Tr+Td)
Designed For:
Stretched Bar LCD ,Automotive Display
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
C125UAN01.0 LCD Panel Product details :
Brand AUO
Model P/N C125UAN01.0
Diagonal Size 12.5"
Panel Type LTPS TFT-LCD, CELL , FOG
Resolution 2400(RGB)×900 205PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 316.8(W)×11.88(H) mm
Bezel Opening -
Outline Dim. 324.8(W)×21.22(H) ×0.73(D) mm
Treatment Hard coating
Luminance 0 cd/m²
Contrast Ratio 1200:1 (Min.) (TM)
View Direction Symmetry
Response Time 20 (Max.)(Tr+Td)
Viewing Angle -
Operating Mode AHVA, Normally Black, Transmissive
Glass Thickness 0.25+0.25 mm
Transmissivity 4.45% (Typ.)(with Polarizer)
Support Color 16.7M 88% DCI-P3
Light Source No B/L
Weight 12.8g (Typ.)
Designed For Stretched Bar LCD ,Automotive Display
Frame Rate 60Hz
Touch Panel Without
Driver IC list Built-in COG 1 source chips
Interface Type LVDS (1 ch, 8-bit) + SPI , 40 pins FPC
Power Supply 3.3V (Typ.)
C125UAN01.0 LCD Panel Note :
Model Verification:
Comprehensive Testing:
C125UAN01.0 LCD Panel Shipping and Package :
New C125UAN01.0 12.5 inch 2400*900 LCD Display Monitor 0
C125UAN01.0 LCD Panel Shipping Guidelines:
Address Confirmation:
Shipment Timeline:
C125UAN01.0 LCD Panel ESTIMATED DELIVERY TIME :
Standard Shipping:
Expedited Shipping:
C125UAN01.0 LCD Panel FAQ :
Q: How can I trace my order of C125UAN01.0 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: How to make payment of C125UAN01.0 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: Do you accept sample orders of C125UAN01.0 ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of C125UAN01.0 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%