LPM052A435A 5.2 inch 1080*1920 Touch LCD Screen Panel
Brand Name: JDI
Model Number: LPM052A435A
MOQ: 1 pcs
China
Model Name:
LPM052A435A
Diagonal Size:
5.2"
Panel Type:
LTPS TFT-LCD, LCM
Resolution:
1080(RGB)×1920, FHD 427PPI
Pixel Format:
RGB Vertical Stripe
Active Area:
64.152(W)×114.048(H) Mm
Work Mode:
IPS, Normally Black, Transmissive
Color Depth:
16.7M 90%NTSC
Lamp Type:
2 Strings WLED, Without Driver
Application:
Mobile Phone
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
LPM052A435A LCD Panel Product details :
Brand JDI
Model P/N LPM052A435A
Diagonal Size 5.2"
Panel Type LTPS TFT-LCD, LCM
Resolution 1080(RGB)×1920, FHD 427PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 64.152(W)×114.048(H) mm
Bezel Opening -
Outline Size 68.9(W)×141.99(H)×2.13(D) mm
Brightness 400 cd/m² (Typ.)
Viewing Angle 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10)
Best View on Symmetry
Display Colors 16.7M 90%NTSC
Frequency 60Hz
Weight 35.6g (Typ.)
Surface -
Contrast Ratio 1500:1 (Typ.) (TM)
Display Mode IPS, Normally Black, Transmissive
Response Time 32 (Max.)(Tr+Td)
Lamp Type 2 strings WLED, Without Driver
Touch Screen PCAP, I²C
Application Mobile Phone
Signal Interface MIPI (4 data lanes), 45 pinsConnector
Input Voltage 1.8/3.3/5.5/-5.5V (Typ.)(IOVCC/VDDH/AVDD/AVEE-)
Environment Operating Temp.: -20 ~ 60 °C ;Storage Temp.: -30 ~ 70 °C
LPM052A435A LCD Panel service :
4.Our official guarantee period is about one year (12 months) after delivery.
LPM052A435A LCD Panel Shipping and Package :
LPM052A435A 5.2 inch 1080*1920 Touch LCD Screen Panel 0
LPM052A435A LCD Panel - Delivery Information:
LPM052A435A LCD Panel - Returns Policy:
• Return Period: Returns are accepted within 30 days of receiving the item.
LPM052A435A LCD Panel FAQ :
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of LPM052A435A ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: How can I trace my order of LPM052A435A ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: How to make payment of LPM052A435A ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: Do you accept sample orders of LPM052A435A ?
A: Of course!sample order is welcome !
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%