DV215FHM-NN0 21.5 inch 1920*1080 LCD Panel Display for Digital Signage
Brand Name: BOE
Model Number: DV215FHM-NN0
MOQ: 1 pcs
China
Model Name:
DV215FHM-NN0
Diagonal Size:
21.5"
Panel Type:
A-Si TFT-LCD, LCM
Resolution:
1920(RGB)×1080, FHD, 102PPI
Pixel Format:
RGB Vertical Stripe
Active Area:
476.064(W)×267.786(H) Mm
Operating Mode:
ADS, Normally Black, Transmissive
Support Color:
16.7M 73% NTSC
Lamp Type:
24S3P WLED , 30K Hours , Without Driver
Used For:
Digital Signage
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
DV215FHM-NN0 LCD Panel Product details :
BOE LCD SCREEN DV215FHM-NN0
Panel Brand BOE
Panel Model DV215FHM-NN0
Panel Size 21.5"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD, 102PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 476.064(W)×267.786(H) mm
Bezel Opening 479.8(W)×271.2(H) mm
Outline Size 495.6(W)×292.2(H) ×11.2(D) mm
Surface Antiglare, Hard coating (3H)
Brightness 500 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode ADS, Normally Black, Transmissive
Best View on Symmetry
Response Time 14 (Typ.)(G to G)
Display Colors 16.7M 73% NTSC
Lamp Type 24S3P WLED , 30K hours , Without Driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Designed For Digital Signage
Panel Weight 1.97Kgs (Typ.)
Signal Interface LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector
Input Voltage 5.0V (Typ.)
Environment Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C
21.5 inch 500 brightness digital signage DV215FHM- NN0 LCD screen panel
DV215FHM-NN0 LCD Panel Specification :
Quality Assurance
Comprehensive Quality Check and Testing
DV215FHM-NN0 LCD Panel Shipping and Package :
DV215FHM-NN0 21.5 inch 1920*1080 LCD Panel Display for Digital Signage 0
DV215FHM-NN0 LCD Panel Specification Estimated Delivery Time :
Standard Shipping
Expedited Shipping
Important Note on Delivery Times
Potential Delays
DV215FHM-NN0 LCD Panel Return Policy :
Contact Us Before Returning Items
Defective or Damaged Items
Restocking Fees
Shipping Costs for Incorrect Orders
Packaging Requirements for Returns
To ensure the safe return of the LCD panel, please adhere to the following packaging instructions:
Proper Packaging Materials
Avoid Inadequate Packaging
DV215FHM-NN0 LCD Panel FAQ :
Q: How to make payment of DV215FHM-NN0 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of DV215FHM-NN0 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Can You declare my order of DV215FHM-NN0 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: Can I pay my order of DV215FHM-NN0 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%