HSD090JFW1-A03 9.0 inch 1024*600 LCD Panel Display
Brand Name: HannStar
Model Number: HSD090JFW1-A03
MOQ: 1 pcs
China
Model Name:
HSD090JFW1-A03
Diagonal Size:
9.0"
Panel Type:
A-Si TFT-LCD, LCM
Resolution:
1024(RGB)×600, WSVGA 132PPI
Pixel Format:
RGB Vertical Stripe
Active Area:
196.608(W)×114.15(H) Mm
Operating Mode:
IPS Pro, Normally Black, Transmissive
Support Color:
16.2M 50% NTSC
Lamp Type:
3S13P WLED , 15K Hours , No Driver
Used For:
Industrial /Automotive Display
Product Description
HSD090JFW1-A03 LCD Panel Product details :
Brand HannStar
Model P/N HSD090JFW1-A03
Diagonal Size 9.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1024(RGB)×600, WSVGA 132PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 196.608(W)×114.15(H) mm
Bezel Opening 200.01(W)×117.55(H) mm
Outline Dim. 211.1 × 126.5 × 7.1 (H×V×D)
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 500 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 800 : 1 (Typ.) (TM)
View Direction Symmetry
Response Time 17/18 (Typ.)(Tr/Td) ms
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode IPS Pro, Normally Black, Transmissive
Support Color 16.2M 50% NTSC
Light Source 3S13P WLED , 15K hours , No Driver
Weight 226g (Typ.)
Designed For Industrial /Automotive Display
Frame Rate 60Hz
Touch Panel Without
Interface Type LVDS (1 ch, 8-bit) , 40 pins FPC
Power Supply 3.3/12.5/23/-10V (Typ.)(VDD/AVDD/VGH/VGL)
HSD090JFW1-A03 LCD Panel Specification :
Quality Assurance
Comprehensive Quality Check and Testing
HSD090JFW1-A03 LCD Panel Shipping and Package :
HSD090JFW1-A03 9.0 inch 1024*600 LCD Panel Display 0
HSD090JFW1-A03 LCD Panel Specification Estimated Delivery Time :
Standard Shipping
Expedited Shipping
Important Note on Delivery Times
Potential Delays
HSD090JFW1-A03 LCD Panel Return Policy :
Contact Us Before Returning Items
Defective or Damaged Items
Restocking Fees
Shipping Costs for Incorrect Orders
Packaging Requirements for Returns
To ensure the safe return of the LCD panel, please adhere to the following packaging instructions:
Proper Packaging Materials
Avoid Inadequate Packaging
HSD090JFW1-A03 LCD Panel FAQ :
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90days warranty .
Q: Do you accept sample orders of HSD090JFW1-A03 ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: How to make payment of HSD090JFW1-A03 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: Can I pay my order of HSD090JFW1-A03 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%