DV150X0M-N18 15.0 inch 1024*768 LCD Screen TFT LCD Display
Brand Name: BOE
Model Number: DV150X0M-N18
China
Model Name:
DV150X0M-N18
Diagonal Size:
15.0"
Panel Type:
A-Si TFT-LCD, LCM
Resolution:
1024(RGB)×768, XGA 85PPI
Pixel Format:
RGB Vertical Stripe
Active Area:
304.128(W)×228.096(H) Mm
Designed For:
Industrial ,Digital Signage
Frame Rate:
60Hz
Interface Type:
EDP (1 Lane) , 30 Pins Connector
Power Supply:
3.3V (Typ.)
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
DV150X0M-N18 LCD Panel Product details :
Brand BOE
Model P/N DV150X0M-N18
Diagonal Size 15.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1024(RGB)×768, XGA 85PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 304.128(W)×228.096(H) mm
Bezel Opening -
Outline Dim. 314.13(W)×245.3(H)×7.15(D)
Treatment Antiglare (Haze 25%)
Luminance 400 (Typ.)(cd/m²)
Contrast Ratio 1000 : 1 (Typ.) (TM)
View Direction Symmetry
Response Time 30 (Typ.)(Tr+Td) ms
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode ADS, Normally Black, Transmissive
Support Color 16.7M 96% sRGB
Light Source 12S4P WLED , 50K hours , With LED Driver
Weight 700±50g
Designed For Industrial ,Digital Signage
Frame Rate 60Hz
Touch Panel Without
Interface Type eDP (1 Lane) , 30 pins Connector
Power Supply 3.3V (Typ.)
Environment Storage Temp.: -20 ~ 70 °C Operating Temp.: -20 ~ 70 °C
DV150X0M-N18 LCD Screen Pre-Order Information :
DV150X0M-N18 LCD Panel Shipping and Package :
DV150X0M-N18 15.0 inch 1024*768 LCD Screen TFT LCD Display 0
DV150X0M-N18 LCD Screen Shipping Information :
DV150X0M-N18 LCD Screen Service :
DV150X0M-N18 LCD Panel FAQ :
Q: Can You declare my order of DV150X0M-N18 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: How can I trace my order of DV150X0M-N18 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: How long will I receive my goods DV150X0M-N18 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: How to make payment of DV150X0M-N18 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%