New LM240WU8-SLE3 24.0 inch Industrial LCD Panel LCD Display Screen
Brand Name: LG Display
Model Number: LM240WU8-SLE3
MOQ: 1 pcs
China
Model Name:
LM240WU8-SLE3
Diagonal Size:
24.0"
Panel Type:
A-Si TFT-LCD, LCM
Resolution:
1920(RGB)×1200, WUXGA 94PPI
Pixel Format:
RGB Vertical Stripe
Active Area:
518.4(W)×324(H) Mm
Application:
Desktop Monitor、Industrial
Refresh Rate:
60Hz
Signal Type:
LVDS (2 Ch, 8-bit), 30 PinsConnector
Voltage Supply:
10.0V (Typ.)
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
LM240WU8-SLE3 LCD Panel Product details :
Brand LG Display
Model P/N LM240WU8-SLE3
Diagonal Size 24.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1920(RGB)×1200, WUXGA 94PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 518.4(W)×324(H) mm
Bezel Opening 522.4(W)×328.0(H) mm
Outline(mm) 546.4 × 352× 12.2 (H×V×D)
Treatment Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H)
Luminance 300 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Response 14 (Typ.)(G to G) ms
Good View at Symmetry
Work Mode IPS, Normally Black, Transmissive
Color Depth 16.7M 100%sRGB
Backlight 17S2PWLED, No Driver
Mass 2.65/2.78Kgs (Typ./Max.)
Used for Desktop Monitor,Industrial
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type LVDS (2 ch, 8-bit), 30 pinsConnector
Voltage Supply 10.0V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C
LM240WU8-SLE3 LCD Panel Attention:
Before placing an order for purchase, the buyer must confirm the screen model needs.
If you are not sure about the model of the screen, please contact us at the first time.
We will distinguish and prevent you from buying the wrong screen.
LM240WU8-SLE3 LCD Panel Shipping and Package :
New LM240WU8-SLE3 24.0 inch Industrial LCD Panel LCD Display Screen 0
LM240WU8-SLE3 LCD Panel Shipping Information :
LM240WU8-SLE3 LCD Panel FAQ :
Q: Can you tested the LM240WU8-SLE3 before shipping ?
A: Of course , our lcd panel LM240WU8-SLE3 was Strictly tested before shipping.
Q: How to order LM240WU8-SLE3 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: What happen if the lcd panel LM240WU8-SLE3 received can't work ?
Q: Are you manufactory or trade company?
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%