5.0 inch 720*1280 DPS050A186A TFT-LCD Screen LCD Monitor
Brand Name: JDI
Model Number: DPS050A186A
MOQ: 1 pcs
China
Model Name:
DPS050A186A
Diagonal Size:
5.0"
Panel Type:
A-Si TFT-LCD, CELL, Q-CUT (Full Cell)
Resolution:
720(RGB)×1280, WXGA 294PPI
Pixel Format:
RGB Vertical Stripe
Active Area:
62.1(W)×110.4(H) Mm
Response Time:
25 (Typ.)(Tr+Td)
Operating Mode:
IPS, Normally Black, Transmissive
Touch Panel:
In-Cell Touch
Designed For:
Mobile Phone
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
DPS050A186A LCD Panel Product details :
Brand JDI
Model P/N DPS050A186A
Diagonal Size 5.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD, CELL, Q-CUT (Full Cell)
Resolution 720(RGB)×1280, WXGA 294PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 62.1(W)×110.4(H) mm
Bezel Opening -
Luminance 0 cd/m²
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
View Direction Symmetry
Response Time 25 (Typ.)(Tr+Td)
Viewing Angle 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode IPS, Normally Black, Transmissive
Plate Thickness 0.20+0.20 mm
Transmittance 3.48% (Typ.)(with Polarizer)
Support Color 16.7M 70%NTSC
Light Source No B/L
Weight 8.60g (Typ.)
Designed For Mobile Phone
Frame Rate -
Touch Panel In-Cell Touch
D-IC Detail COG Suggest TD4291
Environment Operating Temperature: -20 ~ 60 °C ; Storage Temperature: -30 ~ 70 °C
DPS050A186A LCD Panel Attention:
Before placing an order for purchase, the buyer must confirm the screen model needs.
If you are not sure about the model of the screen, please contact us at the first time.
We will distinguish and prevent you from buying the wrong screen.
DPS050A186A LCD Panel Shipping and Package :
5.0 inch 720*1280 DPS050A186A TFT-LCD Screen LCD Monitor 0
DPS050A186A LCD Panel Shipping Information :
DPS050A186A LCD Panel Return Note :
DPS050A186A LCD Panel FAQ :
Q: Can You declare my order of DPS050A186A to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: How can I trace my order of DPS050A186A ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: How long will I receive my goods DPS050A186A ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: How to make payment of DPS050A186A ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%