TV154FHB-NW0 15.4 inch TFT LCD Display Screen Panel For Industrial
Brand Name: BOE
Model Number: TV154FHB-NW0
MOQ: 1 pcs
China
Model Name:
TV154FHB-NW0
Diagonal Size:
15.4"
Panel Type:
A-Si TFT-LCD, CELL , FOB
Resolution:
1920(RGB)×1080, FHD 143PPI
Pixel Format:
RGB Vertical Stripe
Active Area:
340.992(W)×191.808(H) Mm
Application:
Industrial
Color Depth:
16.7M 90% NTSC
Plate Thickness:
0.40+0.50 Mm
Operating Mode:
HADS, Normally Black, Transmissive
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
TV154FHB-NW0 LCD Panel Product details :
Brand BOE
Model P/N TV154FHB-NW0
Diagonal Size 15.4"
Panel Type a-Si TFT-LCD, CELL , FOB
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD 143PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 340.992(W)×191.808(H) mm
Bezel Opening -
Outline Dim. 345.592(H)×199.508(V) ×1.16(D) mm
Treatment Antiglare (Haze 25%)
Luminance 0 cd/m²
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
View Direction Symmetry
Response Time 30 (Typ.)(Tr+Td)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode HADS, Normally Black, Transmissive
Plate Thickness 0.40+0.50 mm
Transmittance 4.15% (Typ.)
Support Color 16.7M 90% NTSC
Light Source No B/L
Weight -
Designed For Industrial
Frame Rate 60Hz
Touch Panel Without
Interface Type eDP (2 Lanes) , 30 pins Connector
Power Supply 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temperature: -20 ~ 60 °C ; Storage Temperature: -30 ~ 70 °C
About Us - TV154FHB-NW0 LCD Panel :
Extensive Inventory:
Customer Service Commitment:
Technical Support Expertise:
Connect with Us:
TV154FHB-NW0 LCD Panel Shipping and Package :
TV154FHB-NW0 15.4 inch TFT LCD Display Screen Panel For Industrial 0
TV154FHB-NW0 LCD Screen Packing Shipping :
Packaging Materials:
Shipping Options:
Tracking and Delivery:
TV154FHB-NW0 LCD Screen Tariffs and fees:
No Additional Charges from Us:
Customs and Import Duties:
Shipping Information:
Extended Delivery Times:
TV154FHB-NW0 LCD Panel FAQ :
Q: If I order TV154FHB-NW0 now,when will you ship the goods ?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
Q: Do you accept sample orders for TV154FHB-NW0 ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of TV154FHB-NW0 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Can You declare my order of TV154FHB-NW0 at a very low value ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%