TM101JVKP01-00 10.1 inch 1280*720 LCD Screen Display
Brand Name: TIANMA
Model Number: TM101JVKP01-00
MOQ: 1 pcs
China
Model Name:
TM101JVKP01-00
Diagonal Size:
10.1"
Panel Type:
A-Si TFT-LCD, Assembly
Resolution:
1280(RGB)×720, WXGA 145PPI
Pixel Format:
RGB Vertical Stripe
Active Area:
223.68(W)×125.82(H) Mm
Brightness:
650 Cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio:
1000:1 (Typ.) (TM)
Display Colors:
16.7M 73% NTSC
Application:
Automotive Display
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
TM101JVKP01-00 LCD Panel Product details :
Brand TIANMA
Model P/N TM101JVKP01-00
Diagonal Size 10.1"
Panel Type a-Si TFT-LCD, Assembly
Resolution 1280(RGB)×720, WXGA 145PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 223.68(W)×125.82(H) mm
Bezel Opening -
Outline Dim. 243.1(W)×148.1(H) ×13.4(D) mm
Treatment Anti Fingerprint + Antiglare, Hard coating (2H),Reflection 4.5% (Max.)
Luminance 650 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
View Direction Symmetry
Response Time 35 (Max.)(Tr+Td)
Viewing Angle 88/88/88/88 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode SFT, Normally Black, Transmissive
Support Color 16.7M 73% NTSC
Light Source WLED [7S3P] , 10K hours , W/O Driver
Weight 540±54g
Designed For Automotive Display
Frame Rate 60Hz
Touch Panel PCAP
Interface Type LVDS (2 ch, 8-bit) , 40 pins FPC
Power Supply 3.3/6.0/-6.0/14/-10V (Typ.)(VDD/VDDP/VDDN/VGH/VGL)
Environment Operating Temperature: -30 ~ 85 °C ; Storage Temperature: -40 ~ 95 °C
TM101JVKP01-00 LCD Panel Friendly Reminder:
TM101JVKP01-00 LCD Panel Shipping and Package :
TM101JVKP01-00 10.1 inch 1280*720 LCD Screen Display 0
TM101JVKP01-00 LCD Panel Shipping and Delivery Information:
TM101JVKP01-00 LCD Panel Return Policy:
Thank you for your cooperation. We wish you a pleasant shopping experience!
TM101JVKP01-00 LCD Panel FAQ :
Q: Can you tested the TM101JVKP01-00 before shipping ?
A: Of course , our lcd panel TM101JVKP01-00 was Strictly tested before shipping.
Q: How to order TM101JVKP01-00 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: What happen if the lcd panel TM101JVKP01-00 received can't work ?
Q: Are you manufactory or trade company?
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%