TM059JVHC04 5.9 inch 720*1520 LCD Screen Display Module
Brand Name: TIANMA
Model Number: TM059JVHC04
MOQ: 1 pcs
China
Model Name:
TM059JVHC04
Diagonal Size:
5.9"
Panel Type:
A-Si TFT-LCD, Assembly
Resolution:
720(RGB)×1520 287PPI
Pixel Format:
RGB Vertical Stripe
Active Area:
63.72(W)×134.52(H) Mm
Brightness:
450 (Typ.)(cd/m²)
Contrast Ratio:
1000 : 1 (Typ.) (TM)
Display Colors:
16.7M 70% NTSC
Application:
Mobile Phone
Product Description
TM059JVHC04 LCD Panel Product details :
Brand TIANMA
Model P/N TM059JVHC04
Diagonal Size 5.9"
Panel Type a-Si TFT-LCD, Assembly
Resolution 720(RGB)×1520 287PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 63.72(W)×134.52(H) mm
Bezel Opening -
Outline(mm) 68.56(W)×145.01(H)
Luminance 450 (Typ.)(cd/m²)
Viewing Angle 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10)
Good View at Symmetry
Color Depth 16.7M 70% NTSC
Mass -
Refresh Rate 60Hz
Treatment Anti Fingerprint, Hard coating
Contrast Ratio 1000 : 1 (Typ.) (TM)
Work Mode -
Response 30 (Typ.)(Tr+Td) ms
Backlight 7S2P WLED, No Driver
Used for Mobile Phone
Touchscreen PCAP, I²C
Signal Type MIPI (4 data lanes) Connector
Voltage Supply 1.8/6.0/-6.0V (Typ.)(IOVCC/VSP/VSN)
Max. Ratings Storage Temp.: -30 ~ 70 °C Operating Temp.: -20 ~ 60 °C
TM059JVHC04 LCD Panel Friendly Reminder:
TM059JVHC04 LCD Panel Shipping and Package :
TM059JVHC04 5.9 inch 720*1520 LCD Screen Display Module 0
TM059JVHC04 LCD Panel Shipping and Delivery Information:
TM059JVHC04 LCD Panel Return Policy:
Thank you for your cooperation. We wish you a pleasant shopping experience!
TM059JVHC04 LCD Panel FAQ :
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of TM059JVHC04  ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Can I pay my order of TM059JVHC04  via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: How long will I receive my goods TM059JVHC04  ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: Do you accept sample orders of TM059JVHC04  ?
A: Of course!sample order is welcome !
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%