STCG057QVLAM-G03-S 5.7 inch 320*240 LCD Screen Display Panel
Brand Name: Kyocera
Model Number: STCG057QVLAM-G03-S
China
Model Name:
STCG057QVLAM-G03-S
Diagonal Size:
5.7"
Panel Type:
A-Si TFT-LCD, LCM
Resolution:
320(RGB)×240, QVGA 70PPI
Pixel Format:
RGB Vertical Stripe
Active Area:
115.2(W)×86.4(H) Mm
Brightness:
500 Cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio:
700:1 (Typ.) (TM)
Display Colors:
262K 60% NTSC
Application:
Industrial
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
STCG057QVLAM-G03-S LCD Panel Product details :
Brand Kyocera
Model P/N STCG057QVLAM-G03-S
Diagonal Size 5.7"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 320(RGB)×240, QVGA 70PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 115.2(W)×86.4(H) mm
Bezel Opening 118.4(W)×89.0(H) mm
Outline Dim. 144(H)×104.6(V) ×11.7(D) mm
Treatment Glare (Haze 0%)
Luminance 500 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 700:1 (Typ.) (TM)
View Direction -
Response Time 10/25 (Typ.)(Tr/Td)
Viewing Angle 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥5)
Operating Mode TN, Normally White, Transmissive
Support Color 262K 60% NTSC
Light Source WLED , 40K hours , W/O Driver
Weight 158g (Typ.)
Designed For Industrial
Frame Rate -
Touch Panel Without
Interface Type Parallel RGB (1 ch, 6-bit) , 33 pins Connector
Power Supply 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temperature: -20 ~ 70 °C ; Storage Temperature: -30 ~ 80 °C
STCG057QVLAM-G03-S LCD Panel Friendly Reminder:
STCG057QVLAM-G03-S LCD Panel Shipping and Package :
STCG057QVLAM-G03-S 5.7 inch 320*240 LCD Screen Display Panel 0
STCG057QVLAM-G03-S LCD Panel Shipping and Delivery Information:
STCG057QVLAM-G03-S LCD Panel Return Policy:
Thank you for your cooperation. We wish you a pleasant shopping experience!
STCG057QVLAM-G03-S LCD Panel FAQ :
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of STCG057QVLAM-G03-S ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: Can I pay my order of STCG057QVLAM-G03-S via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90 days warranty .
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%