TCG121WXLPAPNN-AN50-S 12.1 inch 1280*800 LCD Screen Display Module
Brand Name: Kyocera
Model Number: TCG121WXLPAPNN-AN50-S
China
Model Name:
TCG121WXLPAPNN-AN50-S
Diagonal Size:
12.1"
Panel Type:
A-Si TFT-LCD, LCM
Resolution:
1280(RGB)×800, WXGA 124PPI
Pixel Format:
RGB Vertical Stripe
Outline Size:
261.12(W)×163.2(H) Mm
Brightness:
1000 Cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio:
750:1 (Typ.) (TM)
Backlight:
WLED [4 Strings] , 60K Hours , W/O Driver
Application:
Industrial ,Outdoor High Brightness
Product Description
TCG121WXLPAPNN-AN50-S LCD Panel Product details :
Brand Kyocera
Model P/N TCG121WXLPAPNN-AN50-S
Diagonal Size 12.1"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1280(RGB)×800, WXGA 124PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 261.12(W)×163.2(H) mm
Bezel Opening -
Outline Dim. 277.7(H)×182.5(V) ×10.3(D) mm
Treatment Antiglare
Luminance 1000 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 750:1 (Typ.) (TM)
View Direction Symmetry
Response Time 18/12 (Typ.)(Tr/Td)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode AWV, Normally Black, Transmissive
Support Color 16.2M 50% NTSC
Light Source WLED [4 strings] , 60K hours , W/O Driver
Weight TBD
Designed For Industrial ,Outdoor High Brightness
Frame Rate 60Hz
Touch Panel Without
Interface Type LVDS (1 ch, 8-bit) , 20 pins Connector
Power Supply 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temperature: -30 ~ 80 °C ; Storage Temperature: -30 ~ 80 °C
TCG121WXLPAPNN-AN50-S LCD Panel Friendly Reminder:
TCG121WXLPAPNN-AN50-S LCD Panel Shipping and Package :
TCG121WXLPAPNN-AN50-S 12.1 inch 1280*800 LCD Screen Display Module 0
TCG121WXLPAPNN-AN50-S LCD Panel Shipping and Delivery Information:
TCG121WXLPAPNN-AN50-S LCD Panel Return Policy:
Thank you for your cooperation. We wish you a pleasant shopping experience!
TCG121WXLPAPNN-AN50-S LCD Panel FAQ :
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of TCG121WXLPAPNN-AN50-S ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Do you accept sample orders of TCG121WXLPAPNN-AN50-S ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: Can I pay my order of TCG121WXLPAPNN-AN50-S via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%