MV270FHM-N30 1920*1080 27.0 inch LCD Screen for Industrial
Brand Name: BOE
Model Number: MV270FHM-N30
MOQ: 1 pcs
China
Model Name:
MV270FHM-N30
Diagonal Size:
27.0"
Panel Type:
A-Si TFT-LCD, LCM
Resolution:
1920(RGB)×1080, FHD 81PPI
Pixel Format:
RGB Vertical Stripe
Active Area:
597.888(W)×336.312(H) Mm
Color Depth:
16.7M 99%sRGB
Backlight:
WLED [18S4P], 30K Hours, W/O Driver
Used For:
Desktop Monitor、Industrial
Input Voltage:
5.0V (Typ.)
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
MV270FHM-N30 Product details :
Brand BOE
Model P/N MV270FHM-N30
Diagonal Size 27.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD 81PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 597.888(W)×336.312(H) mm
Bezel Opening -
Outline Dim. 607.1(H)×354.1(V)×13.2(D) mm
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 250 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
View Direction Symmetry
Response Time 14 (Typ.)(G to G)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode ADS, Normally Black, Transmissive
Support Color 16.7M 99%sRGB
Light Source WLED [18S4P], 30K hours, W/O Driver
Weight 3.20Kgs (Typ.)
Designed For Desktop Monitor,Industrial
Frame Rate 60Hz
Touch Panel Without
Interface Type LVDS (2 ch, 8-bit), 30 pinsConnector
Power Supply 5.0V (Typ.)
Environment Operating Temperature: 0 ~ 50 °C ; Storage Temperature: -20 ~ 60 °C
MV270FHM-N30 Packaging Details:
Anti-Static Bag:
Anti-Shock Bubble Bag:
Clean Carton Box:
Foam Padding:
MV270FHM-N30 Shipping and Package :
MV270FHM-N30 1920*1080 27.0 inch LCD Screen for Industrial 0
MV270FHM-N30 Warranty Service:
Return Policy:
Defective Items:
Non-Defective Items:
Return Condition:
Customer Satisfaction:
MV270FHM-N30 FAQ:
Q: If I place order now,when will you ship the goods MV270FHM-N30 ?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity MV270FHM-N30 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: How long will I receive my goods MV270FHM-N30 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: How to make payment MV270FHM-N30 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%