M215HGE-L31 21.5 Inch Original 1920*1080 LCD Screen Display
Brand Name: Chimei Innolux
Model Number: M215HGE-L31
MOQ: 1 pcs
China
Model Name:
M215HGE-L31
Diagonal Size:
21.5"
Panel Type:
A-Si TFT-LCD, LCM
Resolution:
1920(RGB)×1080, FHD 102PPI
Pixel Format:
RGB Vertical Stripe
Designed For:
Desktop Monitor,Industrial
Luminance:
250 Cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio:
1000 : 1 (Typ.) (TM)
Response Time:
3.5/1.5 (Typ.)(Tr/Td) Ms
Product Description
M215HGE-L31 LCD Panel Product details :
Brand Chimei Innolux
Model P/N M215HGE-L31
Diagonal Size 21.5"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD 102PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 476.64(W)×268.11(H) mm
Bezel Opening 479.8(W)×271.3(H) mm
Outline Dim. 495.6 × 292.2 × 11.5 (H×V×D)
Treatment Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H)
Luminance 250 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000 : 1 (Typ.) (TM)
View Direction 6 o'clock
Response Time 3.5/1.5 (Typ.)(Tr/Td) ms
Viewing Angle 85/85/80/80 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode TN, Normally White, Transmissive
Support Color 16.7M 72% NTSC
Light Source 4 strings WLED , 40K hours , No Driver
Weight 1.72±0.17Kgs
Designed For Desktop Monitor,Industrial
Frame Rate 75Hz
Touch Panel Without
Interface Type LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector
Power Supply 5.0V (Typ.)
Environment Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C
M215HGE-L31 LCD Panel Friendly Reminder:
M215HGE-L31 LCD Panel Shipping and Package :
M215HGE-L31 21.5 Inch Original 1920*1080 LCD Screen Display 0
M215HGE-L31 LCD Panel Shipping and Delivery Information:
M215HGE-L31 LCD Panel Return Policy:
Thank you for your cooperation. We wish you a pleasant shopping experience!
M215HGE-L31 LCD Panel FAQ :
Q: How can I trace my order of M215HGE-L31 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of M215HGE-L31 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Do you accept sample orders of M215HGE-L31 ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: Can I pay my order of M215HGE-L31 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%