TM060JVZG01 6.0 inch 800*1280 LCD Screen LCD Display
Brand Name: TIANMA
Model Number: TM060JVZG01
China
Model Name:
TM060JVZG01
Diagonal Size:
6.0"
Panel Type:
A-Si TFT-LCD, LCM
Resolution:
800(RGB)×1280, WXGA 251PPI
Pixel Format:
RGB Vertical Stripe
Active Area:
80.76(W)×129.216(H) Mm
Designed For:
Healthcare
Frequency:
60Hz
Color Depth:
16.7M 70%NTSC
Work Mode:
SFT, Normally Black, Transmissive
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
TM060JVZG01 LCD Panel Product details :
Brand TIANMA
Model P/N TM060JVZG01
Diagonal Size 6.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 800(RGB)×1280, WXGA 251PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 80.76(W)×129.216(H) mm
Bezel Opening -
Outline(mm) 97.99 × 156× 6.5 (H×V×D)
Treatment Antiglare (Haze 1%)
Luminance 350 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 800 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Response 25 (Typ.)(Tr+Td) ms
Good View at Symmetry
Work Mode SFT, Normally Black, Transmissive
Color Depth 16.7M 70%NTSC
Backlight 8S2PWLED, 30K hours, No Driver
Mass TBD
Used for Healthcare
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen PCAP, I²C
Signal Type MIPI (4 data lanes), 45 pinsFPC
Voltage Supply 1.8/5.2/-5.2V (Typ.)(VDDI/AVDD/AVEE)
TM060JVZG01 LCD Panel Specification :
Quality Assurance:
TM060JVZG01 LCD Panel Shipping and Package :
TM060JVZG01 6.0 inch 800*1280 LCD Screen LCD Display 0
TM060JVZG01 LCD Panel Shipping Information :
Standard Shipping Practices:
Processing Time:
Contact Information Requirement:
Attention – Expedited Shipping Options:
TM060JVZG01 LCD Panel Return Policy :
TM060JVZG01 LCD Panel FAQ :
Q: Can I pay my goods TM060JVZG01 by credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: How do you ship my goods TM060JVZG01 ?
A: We can shipping all over the world.via DHL,UPS,Fedex and EMS.
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of TM060JVZG01 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: I do not find the LCD I am looking for in the website, what should I do ?
A: You can give us some pictures,we have a lot of LCD out of shelves.
Q: How long will I receive my goods of TM060JVZG01 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%