LS052T1SX02 5.2 inch 1080*1920 LCD screen For Mobile Phone
Brand Name: Sharp
Model Number: LS052T1SX02
MOQ: 1 pcs
China
Model Name:
LS052T1SX02
Diagonal Size:
5.2"
Panel Type:
CG-Silicon, LCM
Resolution:
1080(RGB)×1920, FHD 427PPI
Pixel Format:
RGB Vertical Stripe
Active Area:
64.152(W)×114.048(H) Mm
Designed For:
Mobile Phone
Lamp Type:
7S2PWLED, No Driver
Good View At:
Symmetry
Work Mode:
New Mode2, Normally Black, Transmissive
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
LS052T1SX02 LCD Panel Product details :
Brand Sharp
Model P/N LS052T1SX02
Diagonal Size 5.2"
Panel Type CG-Silicon, LCM
Resolution 1080(RGB)×1920, FHD 427PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 64.152(W)×114.048(H) mm
Bezel Opening -
Outline (mm) 65.552×119.698×1.2 (H×V×D)
Treatment -
Luminance 600 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1500 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 80/80/80/80 (Min.)(CR≥10)
Response 32 (Typ.)(Tr+Td) ms
Good View at Symmetry
Work Mode New Mode2, Normally Black, Transmissive
Color Depth 16.7M 95%NTSC
Backlight 7S2PWLED, No Driver
Mass 15.0g (Typ.)
Used for Mobile Phone
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen PCAP, I²C
Signal Type MIPI (4 data lanes), Connector40 pins
Voltage Supply 1.8/5.6/-5.6V (Typ.)(VDDI/VSP/VSN)
Max. Ratings Storage Temp.: -30 ~ 70 °C Operating Temp.: -20 ~ 60 °C
LS052T1SX02 5.2 inch New Original LCD Screen for Phone Suppliers
LS052T1SX02 LCD Panel Specification :
Quality Assurance:
LS052T1SX02 LCD Panel Shipping and Package :
LS052T1SX02 5.2 inch 1080*1920 LCD screen For Mobile Phone 0
LS052T1SX02 LCD Panel Shipping Information :
Standard Shipping Practices:
Processing Time:
Contact Information Requirement:
Attention – Expedited Shipping Options:
LS052T1SX02 LCD Panel Return Policy :
LS052T1SX02 LCD Panel FAQ :
Q: Can you tested the LS052T1SX02 before shipping ?
A: Of course , our lcd panel LS052T1SX02 was Strictly tested before shipping.
Q: How to order HannStar LS052T1SX02 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: How long the warranty of the lcd LS052T1SX02 ?
A: 90 days .
Q: What happen if the lcd panel LS052T1SX02 I received can't work ?
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%