LA123WF7-SL04 12.3 inch 1920*720 LCD Screen Display Panel
Brand Name: LG Display
Model Number: LA123WF7-SL04
China
Model Name:
LA123WF7-SL04
Diagonal Size:
12.3"
Panel Type:
A-Si TFT-LCD, LCM
Resolution:
1920(RGB)×720 167PPI
Pixel Format:
RGB Vertical Stripe
Active Area:
292.032(W)×109.512(H) Mm
Outline Dim.:
299.53(W)×123.26(H)×9.34(D)
Treatment:
Glare (Haze 0%), Hard Coating (3H), Reflection 5.5%
Contrast Ratio:
1000:1 (Typ.) (TM)
Application:
Industrial ,Rugged Industry, Automotive Display
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
LA123WF7-SL04 LCD Panel Product details :
Brand LG Display
Model P/N LA123WF7-SL04
Diagonal Size 12.3"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1920(RGB)×720 167PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 292.032(W)×109.512(H) mm
Bezel Opening -
Outline Dim. 299.53(W)×123.26(H)×9.34(D)
Treatment Glare (Haze 0%), Hard coating (3H), Reflection 5.5%
Luminance 1000 (Typ.)(cd/m²)
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
View Direction Symmetry
Response Time 25 (Max.)(Tr+Td) ms
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode IPS, Normally Black, Transmissive
Support Color 16.7M 100% sRGB
Light Source 8S4P WLED , 10K hours , No Driver
Weight TBD
Designed For Industrial ,Rugged Industry, Automotive Display
Frame Rate 60Hz
Touch Panel In-Cell Touch, I²C
Interface Type LVDS (2 ch, 8-bit) , 60 pins Connector
Power Supply 3.3V (Typ.)
LA123WF7-SL04 LCD Panel Specification :
Quality Assurance:
LA123WF7-SL04 LCD Panel Shipping and Package :
LA123WF7-SL04 12.3 inch 1920*720 LCD Screen Display Panel 0
LA123WF7-SL04 LCD Panel Shipping Information :
Standard Shipping Practices:
Processing Time:
Contact Information Requirement:
Attention – Expedited Shipping Options:
LA123WF7-SL04 LCD Panel Return Policy :
LA123WF7-SL04 LCD Panel FAQ :
Q: How can I trace my order of LA123WF7-SL04 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: How to make payment of LA123WF7-SL04 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: Do you accept sample orders of LA123WF7-SL04 ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of LA123WF7-SL04 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%