MV215FHB-A10 21.5 Inch 1920*1080 TFT LCD Monitor Panel
Brand Name: BOE
Model Number: MV215FHB-A10
MOQ: 1 pcs
China
Model Name:
MV215FHB-A10
Diagonal Size:
21.5"
Resolution:
1920(RGB)×1080, FHD 102PPI
Active Area:
476.64(W)×268.11(H) Mm
Designed For:
Desktop Monitor
Outline Dim.:
484.44(W)×279.2(H)×2.25(D) Mm
Contrast Ratio:
1000:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle:
89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Signal Type:
LVDS (2 Ch, 8-bit), 30 PinsConnector
Max. Ratings:
Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ;Storage Temp.: -20 ~ 60 °C
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
MV215FHB-A10 LCD Panel Product details :
Brand BOE
Model P/N MV215FHB-A10
Diagonal Size 21.5"
Panel Type a-Si TFT-LCD, CELL, FOB
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD 102PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 476.64(W)×268.11(H) mm
Bezel Opening -
Outline Size 484.44(W)×279.2(H)×2.25(D) mm
Brightness 0 cd/m²
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Best View on Symmetry
Glass Depth 0.50+0.50 mm
Display Colors 16.7M 100%sRGB
Frequency 60Hz
Weight 695g (Typ.)
Surface Hard coating (7H)
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
Display Mode ADS, Normally Black, Transmissive
Response Time 14 (Typ.)(G to G)
Transmissivity 3.4% (Typ.)(with Polarizer)
Lamp Type No B/L
Touch Screen PCAP, Air Bonding, USB
Application Desktop Monitor
Driver IC COFBuilt-in 6 source chips
Signal Interface LVDS (2 ch, 8-bit), 30 pinsConnector
Input Voltage 5.0V (Typ.)
Environment Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ;Storage Temp.: -20 ~ 60 °C
MV215FHB-A10 LCD Screen Notice:
To ensure prompt delivery, please provide us with your accurate contact details.
MV215FHB-A10 LCD Panel Shipping and Package :
MV215FHB-A10 21.5 Inch 1920*1080 TFT LCD Monitor Panel 0
MV215FHB-A10 LCD Screen International Orders:
International orders may experience extended delivery times due to customs processing delays.
MV215FHB-A10 LCD Screen About Item and Shipping Price:
MV215FHB-A10 LCD Panel FAQ :
Q: Can You declare my order of MV215FHB-A10 at a very low value ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: How long is the warranty of MV215FHB-A10 ?
A: 90days warranty .
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of MV215FHB-A10 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: If I order MV215FHB-A10 now,when will you ship the goods ?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%