NV140FHM-T09 14.0 inch 1920*1080 LCD Screen for Laptop
Brand Name: BOE
Model Number: NV140FHM-T09
MOQ: 1 pcs
China
Model Name:
NV140FHM-T09
Diagonal Size:
14.0"
Resolution:
1920(RGB)×1080, FHD 157PPI
Active Area:
309.31(W)×173.99(H) Mm
Outline (mm):
315.81(W)×195.55(H)×3(D) Mm
Apply To:
Laptop
Signal System:
EDP (2 Lanes), EDP1.2 , HBR1 (2.7G/lane) , 40 PinsConnector
Environment:
Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ;Storage Temp.: -20 ~ 60 °C
Luminance:
300 Cd/m² (Typ.)
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
NV140FHM-T09 LCD Panel Product details :
Brand BOE
Model P/N NV140FHM-T09
Diagonal Size 14.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD 157PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 309.31(W)×173.99(H) mm
Bezel Opening -
Outline Size 315.81(W)×195.55(H)×3(D) mm
Brightness 300 cd/m² (Typ.)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Best View on Symmetry
Display Colors 16.7M 100%sRGB
Frequency 60Hz
Shape Style Slim (PCBA Flat, T≤3.2mm)
Surface Antiglare, Hard coating (3H)
Contrast Ratio 1000:1 (Typ.) (TM)
Display Mode ADS, Normally Black, Transmissive
Response Time 20 (Typ.)(Tr+Td)
Lamp Type 8S6P WLED , 15K hours , With LED Driver
Touch Screen On-Cell Touch, I²C
Application Laptop
Signal Interface eDP (2 Lanes), eDP1.2 , HBR1 (2.7G/lane) , 40 pinsConnector
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ;Storage Temp.: -20 ~ 60 °C
NV140FHM-T09 LCD Screen Note:
NV140FHM-T09 LCD Screen About Company:
NV140FHM-T09 LCD Panel Shipping and Package :
NV140FHM-T09 14.0 inch 1920*1080 LCD Screen for Laptop 0
NV140FHM-T09 LCD Screen Return and Warranty:
NV140FHM-T09 LCD Screen FAQ:
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of NV140FHM-T09 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: How can I trace my order of NV140FHM-T09 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: How to make payment of NV140FHM-T09 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: Do you accept sample orders of NV140FHM-T09 ?
A: Of course!sample order is welcome !
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%