TCG121XGLPBPNN-AN43P-S 12.1 Inch 1024*768 Resolution LCD Display
Brand Name: Kyocera
Model Number: TCG121XGLPBPNN-AN43P-S
MOQ: 1 pcs
China
Model Name:
TCG121XGLPBPNN-AN43P-S
Diagonal Size:
12.1"
Resolution:
1024(RGB)×768, XGA 105PPI
Active Area:
245.76(W)×184.32(H) Mm
Bezel Opening:
249.0(W)×187.5(H) Mm
Operating Mode:
AWV, Normally Black, Transmissive
Application:
Industrial /Outdoor High Brightness
Frame Rate:
80Hz
Power Supply:
3.3V (Typ.)
Environment:
Operating Temp.: -30 ~ 80 °C ; Storage Temp.: -30 ~ 80 °C
Product Description
TCG121XGLPBPNN-AN43P-S LCD Panel Product details :
Brand Kyocera
Model P/N TCG121XGLPBPNN-AN43P-S
Diagonal Size 12.1"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1024(RGB)×768, XGA 105PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 245.76(W)×184.32(H) mm
Bezel Opening 249.0(W)×187.5(H) mm
Outline Dim. 260.5(W)×203(H) ×10.9(D) mm
Treatment Antiglare
Luminance 1200 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 750:1 (Typ.) (TM)
View Direction Symmetry
Response Time 18/12 (Typ.)(Tr/Td))
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode AWV, Normally Black, Transmissive
Support Color 262K/16.2M 51% NTSC
Light Source WLED , 50K hours , With LED Driver
Weight 555g
Designed For Industrial /Outdoor High Brightness
Frame Rate 80Hz
Touch Panel Without
Interface Type LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 20 pins Connector
Power Supply 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temp.: -30 ~ 80 °C ; Storage Temp.: -30 ~ 80 °C
TCG121XGLPBPNN-AN43P-S LCD Screen Note:
TCG121XGLPBPNN-AN43P-S LCD Screen About Company:
TCG121XGLPBPNN-AN43P-S LCD Panel Shipping and Package :
TCG121XGLPBPNN-AN43P-S 12.1 Inch 1024*768 Resolution LCD Display 0
TCG121XGLPBPNN-AN43P-S LCD Screen Return and Warranty:
TCG121XGLPBPNN-AN43P-S LCD Screen FAQ:
Q: How long is the warranty of TCG121XGLPBPNN-AN43P-S ?
A: 90days warranty .
Q: How can I trace my order of TCG121XGLPBPNN-AN43P-S ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: Can I pay my goods TCG121XGLPBPNN-AN43P-S by credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: Do you accept sample orders for TCG121XGLPBPNN-AN43P-S ?
A: Of course!sample order is welcome !
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%