Origing RV201U0M-N90 20.1 inch TFT LCD Panel 1600*1200 lcd display
Brand Name: BOE
Model Number: RV201U0M-N90
MOQ: 1 pcs
China
Model Name:
RV201U0M-N90
Resolution:
1600(RGB)×1200, UXGA 99PPI
Screen Size:
20.1"
Active Area:
408(W)×306(H) Mm
Outline Dim.:
432(H)×331.5(V) ×19.7(D) Mm
Pixel Format:
RGB Vertical Stripe
Treatment:
Antiglare (Haze 25%), Hard Coating (3H)
Luminance:
450 Cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio:
800:1 (Typ.) (TM)
Designed For:
Industrial
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Highlight:
3.6 inch TFT LCD Panel
40 pins TFT LCD Panel
H361VL01 V5
Product Description
RV201U0M-N90 LCD Panel Product details :
Brand BOE
Model P/N RV201U0M-N90
Diagonal Size 20.1"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1600(RGB)×1200, UXGA 99PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 408(W)×306(H) mm
Bezel Opening 411.0(W)×309.0(H) mm
Outline Dim. 432(H)×331.5(V) ×19.7(D) mm
Treatment Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H)
Luminance 450 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 800:1 (Typ.) (TM)
View Direction Symmetry
Response Time 25 (Max.)(Tr+Td)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Min.)(CR≥10)
Operating Mode ADS, Normally Black, Transmissive
Support Color 16.7M 72% NTSC
Light Source WLED , 30K hours , W/O Driver
Weight 2.75Kgs (Typ.)
Designed For Industrial
Frame Rate 60Hz
Touch Panel Without
Interface Type LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector
Power Supply 12.0V (Typ.)
Environment Operating Temperature: -30 ~ 80 °C ; Storage Temperature: -55 ~ 85 °C
Product RV201U0M-N90 LCD Screen:
Color Mismatch Disclaimer:
RV201U0M-N90 LCD Panel Shipping and Package :
Origing RV201U0M-N90 20.1 inch TFT LCD Panel 1600*1200 lcd display 0
RV201U0M-N90 LCD Screen Shipment:
Order Processing and Shipping:
International Shipping Considerations:
Customs Fees and Duties:
Import Taxes:
RV201U0M-N90 LCD Screen Returns Policy:
Return Period:
Condition of Returned Items:
Responsibility for Damaged or Lost Items:
Shipping Fees for Returns:
RV201U0M-N90 LCD Panel FAQ :
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of RV201U0M-N90 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Can I pay my order of RV201U0M-N90 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: How can I trace my order of RV201U0M-N90 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90days warranty .
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%