TCG057QVLPEANN-GN60 5.7 inch 320*240 LCD Display Screen for Industrial
Brand Name: Kyocera
Model Number: TCG057QVLPEANN-GN60
MOQ: 1 pcs
China
Model Name:
TCG057QVLPEANN-GN60
Diagonal Size:
5.7"
Resolution:
320(RGB)×240, QVGA 70PPI
Active Area:
115.2(W)×86.4(H) Mm
Outline (mm):
134.5(H)×103.4(V) ×8.5(D) Mm
Luminance:
400 Cd/m² (Typ.)
Response Time:
10/25 (Typ.)(Tr+Td)
Operating Mode:
TN, Normally White, Transmissive
Signal Type:
Parallel RGB (1 Ch, 6-bit) , 33 Pins Connector
Max. Ratings:
Operating Temp.: -20 ~ 70 °C ; Storage Temp.: -30 ~ 80 °C
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
TCG057QVLPEANN-GN60 LCD Panel Product details :
Brand Kyocera
Model P/N TCG057QVLPEANN-GN60
Diagonal Size 5.7"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 320(RGB)×240, QVGA 70PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 115.2(W)×86.4(H) mm
Bezel Opening 118.4(W)×89.6(H) mm
Outline Dim. 134.5(H)×103.4(V) ×8.5(D) mm
Treatment Glare (Haze 0%)
Luminance 400 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 500:1 (Typ.) (TM)
View Direction Symmetry
Response Time 10/25 (Typ.)(Tr+Td)
Viewing Angle -
Operating Mode TN, Normally White, Transmissive
Support Color 262K 57% NTSC
Light Source WLED , 50K hours , W/O Driver
Weight 140g (Typ.)
Designed For Industrial
Frame Rate 60Hz
Touch Panel Without
Interface Type Parallel RGB (1 ch, 6-bit) , 33 pins Connector
Power Supply 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temp.: -20 ~ 70 °C ; Storage Temp.: -30 ~ 80 °C
TCG057QVLPEANN-GN60 LCD Screen Note:
TCG057QVLPEANN-GN60 LCD Screen About Company:
TCG057QVLPEANN-GN60 LCD Panel Shipping and Package :
TCG057QVLPEANN-GN60 5.7 inch 320*240 LCD Display Screen for Industrial 0
TCG057QVLPEANN-GN60 LCD Screen Return and Warranty:
TCG057QVLPEANN-GN60 LCD Screen FAQ:
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of TCG057QVLPEANN-GN60 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Can I pay my order of TCG057QVLPEANN-GN60 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90days warranty .
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%