NLB084SV01L-01 800*600 Tft Lcd Panel 8.4 inch Tft Lcd Module Display
Brand Name: NLT
Model Number: NLB084SV01L-01
MOQ: 1 pcs
China
Model Name:
NLB084SV01L-01
Screen Size:
8.4"
Resolution:
800(RGB)×600, SVGA 119PPI
Active Area:
170.4(W)×127.8(H) Mm
Bezel Opening:
174.0(W)×131.4(H) Mm
Outline (mm):
200×152×8.7 (H×V×D)
Contrast Ratio:
800 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle:
80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10)
Response:
3/15 (Typ.)(Tr/Td) Ms
Used For:
Industrial
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Highlight:
320x240 Tft Lcd Panel
3.8Inch Tft Lcd Module Display
NL3224CR24-03 Tft Lcd Panel
Product Description
NLB084SV01L-01 LCD Panel Product details :
Brand NLT
Model P/N NLB084SV01L-01
Diagonal Size 8.4"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 800(RGB)×600, SVGA 119PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 170.4(W)×127.8(H) mm
Bezel Opening 174.0(W)×131.4(H) mm
Outline (mm) 200×152×8.7 (H×V×D)
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 400 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 800 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10)
Response 3/15 (Typ.)(Tr/Td) ms
Good View at 6 o'clock
Work Mode TN, Normally White, Transmissive
Color Depth 262K/16.7M 40%NTSC
Backlight WLED, 50K hours, With LED Driver
Mass 260/280g (Typ./Max.)
Used for Industrial
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type LVDS (1 ch, 6/8-bit), Connector20 pins
Voltage Supply 3.3V (Typ.)
NLB084SV01L-01 LCD Screen About Company:
NLB084SV01L-01 LCD Panel Shipping and Package :
NLB084SV01L-01 800*600 Tft Lcd Panel 8.4 inch Tft Lcd Module Display 0
NLB084SV01L-01 LCD Screen Return and Warranty:
NLB084SV01L-01  LCD Panel FAQ :
Q: How long will I receive my goods NLB084SV01L-01 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of NLB084SV01L-01 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Can You declare my order of NLB084SV01L-01 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90days warranty .
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%