20.0 inch 1600*900 resolution M200O1-L07 computer LCD Screen module
Brand Name: CMO
Model Number: M200O1-L07
China
Model Name:
M200O1-L07
Diagonal Size:
20.0"
Resolution:
1600(RGB)×900, HD+ 91PPI
Active Area:
442.8(W)×249.075(H) Mm
Bezel Opening:
446.8(W)×253.2(H) Mm
Outline(mm):
462.8(H)×272(V) ×10.9(D) Mm
Light Source:
CCFL [2 Pcs] , 50K Hours , W/O Driver
Weight:
1.65/1.70Kgs (Typ./Max.)
Designed For:
Desktop Monitor
Signal Interface:
LVDS (2 Ch, 8-bit) , 30 Pins Connector
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
M200O1-L07 LCD Panel Product details :
CMO LCD SCREEN M200O1-L07
manufacturer CMO
Model Name M200O1-L07
screen size 20.0 inch
Screen type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1600(RGB)×900 [HD+] 91PPI
Pixel configuration RGB Vertical Stripe
Display size 442.8(H)×249.075(V) mm
physical dimension 462.8(H)×272(V) mm
Visual size 446.8(H)×253.2(V) mm
surface treatment Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H)
Brightness 200 cd/m² (Typ.)
Contrast 700:1 (Typ.) (TM)
Best angle 6 o'clock
Optical mode TN, Normally White, Transmissive
Viewing angle 45/45/20/45 (Typ.)(CR≥10)
Responding time 1/4 (Typ.)(Tr/Td)
Number of color 16.7M 72% NTSC
Backlight type CCFL [2 pcs] , 50K hours , W/O Driver
Weight 1.65/1.70Kgs (Typ./Max.)
Apply to Desktop Monitor
Refresh rate 120Hz
Touch function Without
signal system LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector
Supply voltage 5.0V (Typ.)
Maximum rating Operating Temperature: 0 ~ 50 °C ; Storage Temperature: -20 ~ 60 °C
M200O1-L07 LCD Screen Important Note:
1. Item Received Matches Listing:
2. No Additional Freebies:
3. Clarity Regarding Free Items:
4. Appreciation for Your Business:
Important Reminder:
M200O1-L07 LCD Panel Shipping and Package :20.0 inch 1600*900 resolution M200O1-L07 computer LCD Screen module 0
M200O1-L07 LCD Screen Shipping Information:
1. Swift Processing Time:
2. Standard Shipping via International Airmail:
3. Extended Timeframes for Certain Regions:
4. Contact Us for Non-Receipt After 30 Working Days:
5. Brazil Shipping Duration:
Important Consideration:
M200O1-L07 LCD Screen Customs Duties and VAT Notice:
1. Buyer's Responsibility for Duties and Import Charges:
2. Not Responsible for Customs Delays:
3. Understanding Duties, VAT, and Other Charges:
4. Know Your Customs Policy:
5. Transparent Purchase Process:
Important Reminder:
Be proactive in researching and understanding your country's customs policies.
Plan for potential duties and VAT expenses to ensure a smooth customs clearance process.
M200O1-L07 LCD Panel FAQ :
Q: Can You declare my order of M200O1-L07 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of M200O1-L07 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Do you accept sample orders of M200O1-L07 ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: Can I pay my order of M200O1-L07 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%