10.2 inch 60 pin 800*480 LCD Display HSD102IDW1-A00 LCD screen
Brand Name: HannStar
Model Number: HSD102IDW1-A00
China
Model Name:
HSD102IDW1-A00
Diagonal Size:
10.2"
Resolution:
800(RGB)×480, WVGA 91PPI
Active Area:
222(W)×132.48(H) Mm
Bezel Opening:
225.4(W)×136.45(H) Mm
Outline(mm):
235(W)×145.8(H)×6.4(D)
Response:
5/20 (Typ.)(Tr/Td) Ms
Color Depth:
262K 50% NTSC
Used For:
Portable DVD Player
Signal Type:
Parallel RGB (1 Ch, 6-bit) , 60 Pins FPC
Product Description
HSD102IDW1-A00 LCD Panel Product details :
HannStar LCD Screen HSD102IDW1-A00
Panel Brand HannStar
Model P/N HSD102IDW1-A00
Diagonal Size 10.2"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 800(RGB)×480, WVGA 91PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 222(W)×132.48(H) mm
Bezel Opening 225.4(W)×136.45(H) mm
Outline(mm) 235(W)×145.8(H)×6.4(D)
Contrast Ratio 500 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 70/70/55/65 (Typ.)(CR≥10)
Work Mode TN, Normally White, Transmissive
Good View at 6 o'clock
Response 5/20 (Typ.)(Tr/Td) ms
Color Depth 262K 50% NTSC
Backlight 1 pcs CCFL , 30K hours , No Driver
Used for Portable DVD Player
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type Parallel RGB (1 ch, 6-bit) , 60 pins FPC
Voltage Supply 3.3/10V (Typ.)(VDD/AVDD)
Max. Ratings Storage Temp.: -40 ~ 85 °C Operating Temp.: -30 ~ 85 °C
HSD102IDW1-A00 LCD Screen Features :
Important Note Regarding HSD102IDW1-A00 LCD Screen Purchase :
HSD102IDW1-A00 LCD Panel Shipping and Package :
10.2 inch 60 pin 800*480 LCD Display HSD102IDW1-A00 LCD screen 0
HSD102IDW1-A00 LCD Panel FAQ :
Q: Do you accept sample orders for HSD102IDW1-A00 ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: How long will I receive my goods of HSD102IDW1-A00 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: How to make payment for HSD102IDW1-A00 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: How do you ship my goods HSD102IDW1-A00 ?
A: We can shipping all over the world.via DHL,UPS,Fedex and EMS.
HSD102IDW1-A00 LCD screen - Contact Us :
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%