HSD101PFW3-A00 10.1 inch 1024*600 LCD Display Panel For Netbook PC
Brand Name: HannStar
Model Number: HSD101PFW3-A00
China
Model Name:
HSD101PFW3-A00
Diagonal Size:
10.1"
Resolution:
1024(RGB)×600, WSVGA 117PPI
Bezel Opening:
224.72(W)×127.28(H) Mm
Outline(mm):
243(W)×146.5(H)×3.6(D)
Treatment:
Glare (Haze 0%), Hard Coating (3H)
Backlight:
WLED , 10K Hours , With LED Driver
Used For:
Netbook PC
Signal Type:
LVDS (1 Ch, 6-bit) , 40 Pins Connector
Product Description
HSD101PFW3-A00 LCD Panel Product details :
HannStar LCD Screen HSD101PFW3-A00
Panel Brand HannStar
Model P/N HSD101PFW3-A00
Diagonal Size 10.1"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1024(RGB)×600, WSVGA 117PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 222.72(W)×125.28(H) mm
Bezel Opening 224.72(W)×127.28(H) mm
Outline(mm) 243(W)×146.5(H)×3.6(D)
Treatment Glare (Haze 0%), Hard coating (3H)
Luminance 180 (Typ.)(cd/m²)
Contrast Ratio 500 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 45/45/15/35 (Typ.)(CR≥10)
Work Mode TN, Normally White, Transmissive
Good View at 6 o'clock
Response 4/12 (Typ.)(Tr/Td) ms
Color Depth 262K 50% NTSC
Backlight WLED , 10K hours , With LED Driver
Used for Netbook PC
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type LVDS (1 ch, 6-bit) , 40 pins Connector
Voltage Supply 3.3V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C
HSD101PFW3-A00 LCD Display Payment Options :
1. Credit and Debit Cards:
We accept all major credit and debit cards.
You can securely make your payment using your preferred card during the checkout process.
2. ALI Payment:
Our preferred payment method is ALI.
If you have an ALI account, you can choose this option to complete your purchase.
ALI provides a secure and trusted platform for online transactions.
HSD101PFW3-A00 LCD Panel Shipping and Package :
HSD101PFW3-A00 10.1 inch 1024*600 LCD Display Panel For Netbook PC 0
HSD101PFW3-A00 LCD Display Panel Packing :
Packaging Type:
We use high-density foam boxes or brown boxes for packaging our LCD display panels.
Why High-Density Foam Boxes/Brown Boxes:
HSD101PFW3-A00 LCD Display Return Policy :
1. Returns for Incorrect or Dead-on-Arrival (DOA) Items:
In such cases, please contact us promptly to initiate the return process.
2. Warranty for Defective Products:
Defective products can be exchanged or repaired as per the terms of the warranty.
3. Return Procedure for Defective Products:
4. Wrong Product Purchases:
In the event that you purchase the wrong product by mistake, please notify us immediately.
If your order has not yet been shipped, we will make every effort to correct the order for you.
HSD101PFW3-A00 LCD Panel FAQ :
Q: Can I pay my order of HSD101PFW3-A00 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of HSD101PFW3-A00 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: How can I trace my order of HSD101PFW3-A00 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: Can You declare my order of HSD101PFW3-A00 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%