10.1 inch LCD panel HSD101PFW2-A01 support 1024*600 Resolution LCD screen
Brand Name: HannStar
Model Number: HSD101PFW2-A01
China
Model Name:
HSD101PFW2-A01
Diagonal Size:
10.1"
Resolution:
1024(RGB)×600, WSVGA 117PPI
Active Area:
222.72(W)×125.28(H) Mm
Bezel Opening:
225.72(W)×128.26(H) Mm
Outline(mm):
235(W)×143(H)×5.2(D)
Treatment:
Glare (Haze 0%), Hard Coating (3H)
Light Source:
WLED [24 Pcs] , 10K Hours , With LED Driver
Application:
Netbook PC / Digital Photo Frame / Portable DVD Player
Signal Type:
LVDS (1 Ch, 6-bit) , 40 Pins Connector
Product Description
HSD101PFW2-A01 LCD Panel Product details :
HannStar LCD Screen HSD101PFW2-A01
Panel Brand HannStar
Model P/N HSD101PFW2-A01
Diagonal Size 10.1"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1024(RGB)×600, WSVGA 117PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 222.72(W)×125.28(H) mm
Bezel Opening 225.72(W)×128.26(H) mm
Outline Dim. 235(H)×143(V) ×5.2(D) mm
Treatment Glare (Haze 0%), Hard coating (3H)
Luminance 200 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 500:1 (Typ.) (TM)
View Direction 6 o'clock
Response Time 4/12 (Typ.)(Tr/Td)
Viewing Angle 45/45/15/35 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode TN, Normally White, Transmissive
Support Color 262K 50% NTSC
Light Source WLED [24 pcs] , 10K hours , With LED Driver
Designed For Netbook PC / Digital Photo Frame / Portable DVD Player
Frame Rate 60Hz
Touch Panel Without
Interface Type LVDS (1 ch, 6-bit) , 40 pins Connector
Power Supply 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temperature: 0 ~ 50 °C ; Storage Temperature: -20 ~ 60 °C
Payment for the HSD101PFW2-A01 LCD Screen :
Accepted Payment Methods:
We strive to accommodate your payment needs, and as such, we accept the following payment methods:
PayPal
Western Union Remittance
Bank Transfer/TT
ALI Sinosure Orders
[Include any other accepted methods if applicable]
Payment Deadline:
Verification of Prices:
HSD101PFW2-A01 LCD Panel Shipping and Package :
10.1 inch LCD panel HSD101PFW2-A01 support 1024*600 Resolution LCD screen 0
HSD101PFW2-A01 LCD Screen Custom Duties & Taxes :
HSD101PFW2-A01 LCD Screen Return Policy :
1. Product Defect or Damage:
2. Condition of Returned Items:
3. Return Shipping Responsibility:
HSD101PFW2-A01 LCD Panel FAQ :
Q: Can I pay my order of HSD101PFW2-A01 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of HSD101PFW2-A01 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: How can I trace my order of HSD101PFW2-A01 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: Do you accept sample orders of HSD101PFW2-A01 ?
A: Of course!sample order is welcome !
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%