HSD101PFW2-A00 lcd display 10.1 inch led panel 1024*600 LCD Screen
Brand Name: HannStar
Model Number: HSD101PFW2-A00
China
Model Name:
HSD101PFW2-A00
Diagonal Size:
10.1"
Resolution:
1024(RGB)×600, WSVGA 117PPI
Bezel Opening:
225.72(W)×128.26(H) Mm
Outline(mm):
235(W)×143(H)×5.2(D)
Treatment:
Glare (Haze 0%), Hard Coating (3H)
Backlight:
24 Pcs WLED , 10K Hours , With LED Driver
Application:
Netbook PC / Digital Photo Frame / Portable DVD Player
Signal Type:
LVDS (1 Ch, 6-bit) , 40 Pins Connector
Product Description
HSD101PFW2-A00 LCD Panel Product details :
HannStar LCD Screen HSD101PFW2-A00
Panel BrandHannStar
Model P/NHSD101PFW2-A00
Diagonal Size10.1"
Panel Typea-Si TFT-LCD, LCM
Resolution1024(RGB)×600, WSVGA 117PPI
Pixel FormatRGB Vertical Stripe
Active Area222.72(W)×125.28(H) mm
Bezel Opening225.72(W)×128.26(H) mm
Outline(mm)235(W)×143(H)×5.2(D)
TreatmentGlare (Haze 0%), Hard coating (3H)
Luminance200 (Typ.)(cd/m²)
Contrast Ratio500 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle45/45/15/35 (Typ.)(CR≥10)
Work ModeTN, Normally White, Transmissive
Good View at6 o'clock
Response4/12 (Typ.)(Tr/Td) ms
Color Depth262K 50% NTSC
Backlight24 pcs WLED , 10K hours , With LED Driver
Used forNetbook PC / Digital Photo Frame / Portable DVD Player
Refresh Rate60Hz
TouchscreenWithout
Signal TypeLVDS (1 ch, 6-bit) , 40 pins Connector
Voltage Supply3.2V (Typ.)
Max. RatingsStorage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C
HSD101PFW2-A00 LCD Display Payment Options :
Accepted Payment Methods:
PayPal: We accept payments through PayPal, a widely recognized and secure online payment platform.
ALI Sinosure Orders: If you prefer to use ALI Sinosure Orders, we accommodate this option as well.
Payment Timeframe:
Negotiable Pricing:
Payment Assistance:
HSD101PFW2-A00 LCD Panel Shipping and Package :
HSD101PFW2-A00 lcd display 10.1 inch led panel 1024*600 LCD Screen 0
HSD101PFW2-A00 LCD Display Shipment Details:
Shipping Timeframe:
Import Tax and Custom Duties:
Quality Inspection Upon Receipt:
HSD101PFW2-A00 LCD Display Returns Policy:
1. Notification of Returns:
2. Buyer Responsibility for Wrong Parts:
3. Condition of Returned Goods:
All original packaging must be included.
The items must be in good condition, free from damage or significant wear.
Any accessories or documentation that came with the product should also be included.
4. Pre-shipment Testing:
HSD101PFW2-A00 LCD Panel FAQ :
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90days warranty .
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of HSD101PFW2-A00 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: How long will I receive my goods HSD101PFW2-A00 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: If I place order now,when will you ship the goods of HSD101PFW2-A00 ?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%