HSD101PFW1-A03 lcd display 10.1 inch tft lcd panel 1024*576 30 pins lcd screen module
Brand Name: HannStar
Model Number: HSD101PFW1-A03
China
Model Name:
HSD101PFW1-A03
Diagonal Size:
10.1"
Resolution:
1024(RGB)×576, WSVGA 116PPI
Bezel Opening:
225.72(W)×128.28(H) Mm
Outline Size:
235(W)×143(H) ×5.2(D) Mm
Display Mode:
TN, Normally White, Transmissive
Response Time:
2/6 (Typ.)(Tr/Td)
Application:
Netbook PC / Digital Photo Frame / Portable DVD Player
Signal Interface:
LVDS (1 Ch, 6-bit) , 30 Pins Connector
Product Description
HSD101PFW1-A03 LCD Panel Product details :
HannStar LCD Screen HSD101PFW1-A03
Panel Brand HannStar
Model P/N HSD101PFW1-A03
Diagonal Size 10.1"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1024(RGB)×576, WSVGA 116PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 222.72(W)×125.28(H) mm
Bezel Opening 225.72(W)×128.28(H) mm
Outline Size 235(W)×143(H) ×5.2(D) mm
Surface Antiglare, Hard coating (3H)
Brightness 200 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 500:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 45/45/15/35 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Response Time 2/6 (Typ.)(Tr/Td)
Display Colors 262K 50% NTSC
Lamp Type 24 pcs WLED , 10K hours , With LED Driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Application Netbook PC / Digital Photo Frame / Portable DVD Player
Signal Interface LVDS (1 ch, 6-bit) , 30 pins Connector
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C
HSD101PFW1-A03 LCD Display Customer Service Policy :
1. Timely Order Processing:
2. Verified Order Addresses:
3. Shipment Tracking and Support:
4. Fast Delivery from Available Warehouses:
HSD101PFW1-A03 LCD Panel Shipping and Package :
HSD101PFW1-A03 lcd display 10.1 inch tft lcd panel 1024*576 30 pins lcd screen module 0
Shipping Information for HSD101PFW1-A03 LCD Screen :
Quality Assurance:
Prompt Shipping:
Shipping Address:
Shipping Times:
Warranty Information for HSD101PFW1-A03 LCD Display :
1. 12-Month Warranty:
2. Prompt Customer Support:
HSD101PFW1-A03 LCD Panel FAQ :
Q: Can You declare my order of HSD101PFW1-A03 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of HSD101PFW1-A03 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Can I pay my order of HSD101PFW1-A03 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: How can I trace my order of HSD101PFW1-A03 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%