10.1 inch HSD101PFW1-A00 LCD display screen
Brand Name: HannStar
Model Number: HSD101PFW1-A00
China
Model Name:
HSD101PFW1-A00
Diagonal Size:
10.1"
Resolution:
1024(RGB)×576, WSVGA 116PPI
Active Area:
222.72(W)×125.28(H) Mm
Bezel Opening:
225.72(W)×128.28(H) Mm
Outline Size:
235(W)×143(H) ×5.2(D) Mm
Response Time:
2/6 (Typ.)(Tr/Td)
Lamp Type:
WLED , 10K Hours , With LED Driver
Application:
Netbook PC / Digital Photo Frame / Portable DVD Player
Signal Interface:
LVDS (1 Ch, 6-bit) , 40 Pins Connector
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
HSD101PFW1-A00 LCD Panel Product details :
HannStar LCD Screen HSD101PFW1-A00
Panel Brand HannStar
Model P/N HSD101PFW1-A00
Diagonal Size 10.1"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1024(RGB)×576, WSVGA 116PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 222.72(W)×125.28(H) mm
Bezel Opening 225.72(W)×128.28(H) mm
Outline Size 235(W)×143(H) ×5.2(D) mm
Surface Antiglare, Hard coating (3H)
Brightness 200 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 500:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 45/45/15/35 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Best View on 6 o'clock
Response Time 2/6 (Typ.)(Tr/Td)
Display Colors 262K 50% NTSC
Lamp Type WLED , 10K hours , With LED Driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Application Netbook PC / Digital Photo Frame / Portable DVD Player
Signal Interface LVDS (1 ch, 6-bit) , 40 pins Connector
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C
Important Information Regarding HSD101PFW1-A00 LCD Display :
It is essential to check the original cables of your item.
HSD101PFW1-A00 LCD Panel Shipping and Package :
10.1 inch HSD101PFW1-A00 LCD display screen 0
Estimated Delivery Time for HSD101PFW1-A00 LCD Display :
HSD101PFW1-A00 LCD Panel FAQ :
Q: Do you accept sample orders of HSD101PFW1-A00?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of HSD101PFW1-A00 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: How to make payment of HSD101PFW1-A00 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Contact Information for HSD101PFW1-A00 LCD Display :
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%