HSD100IXN1-A10 LCD screen 10.0 inch LCD panel
Brand Name: HannStar
Model Number: HSD100IXN1-A10
China
Model Name:
HSD100IXN1-A10
Diagonal Size:
10.0"
Resolution:
1024(RGB)×768, XGA 128PPI
Active Area:
202.752(W)×152.064(H) Mm
Bezel Opening:
205.8(W)×155.1(H) Mm
Outline Size:
215.5(W)×166.5(H) ×7.9(D) Mm
Response Time:
2.4/5.6(Typ.)(Tr/Td)
Panel Weight:
330g (Typ.)
Application:
Digital Photo Frame
Signal Interface:
TTL (1 Ch, 6-bit) 60 Pins Connector
Product Description
HSD100IXN1-A10 LCD Panel Product details :
HannStar LCD Screen HSD100IXN1-A10
Panel BrandHannStar
Model P/NHSD100IXN1-A10
Diagonal Size10.0"
Panel Typea-Si TFT-LCD, LCM
Resolution1024(RGB)×768, XGA 128PPI
Pixel FormatRGB Vertical Stripe
Active Area202.752(W)×152.064(H) mm
Bezel Opening205.8(W)×155.1(H) mm
Outline Dim.215.5(W)×166.5(H)×7.9(D) mm
TreatmentAntiglare, Hard coating (3H)
Luminance250 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio600:1 (Typ.) (TM)
View Direction6 o'clock
Response Time2.4/5.6(Typ.)(Tr/Td)
Viewing Angle75/75/60/70 (Typ.)(CR≥10)
Operating ModeTN, Normally White, Transmissive
Support Color262K 60% NTSC
Light SourceWLED [3S11P] , 20K hours , W/O Driver
Weight330g (Typ.)
Designed ForDigital Photo Frame
Frame Rate60Hz
Touch PanelWithout
Interface TypeTTL (1 ch, 6-bit) 60 pins Connector
Power Supply3.3/9.48/17/-7V (Typ.)(VCC/AVDD/VGH/VGL)
EnvironmentOperating Temperature: -20 ~ 70 °C ; Storage Temperature: -30 ~ 80 °C
HSD100IXN1-A10 LCD screen About Us:
A World of Industrial Control Solutions:
Why Choose YONGS Company:
Get in Touch:
HSD100IXN1-A10 LCD Panel Shipping and Package :
HSD100IXN1-A10 LCD screen 10.0 inch LCD panel 0
HSD100IXN1-A10 LCD Screen Shipping Information :
HSD100IXN1-A10 LCD Screen Return & Replacement Policy :
HSD100IXN1-A10 LCD Panel FAQ :
Q: Can I pay my order of HSD100IXN1-A10 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: If I place order now,when will you ship the goods of HSD100IXN1-A10 ?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90days warranty .
Q: Do you accept sample orders of HSD100IXN1-A10 ?
A: Of course!sample order is welcome !
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%