10.0 inch LCD Module HSD100IXN1 1024*768 Suitable LCD screen panel for Digital Photo Frame
Brand Name: HannStar
Model Number: HSD100IXN1-A00
China
Model Name:
HSD100IXN1-A00
Diagonal Size:
10.0"
Resolution:
1024(RGB)×768, XGA 128PPI
Active Area:
202.752(W)×152.064(H) Mm
Bezel Opening:
205.8(W)×155.1(H) Mm
Outline Size:
215.5(W)×166.5(H) ×7.9(D) Mm
Response Time:
2.4/5.6(Typ.)(Tr/Td)
Panel Weight:
330g (Typ.)
Application:
Digital Photo Frame
Signal Interface:
TTL (1 Ch, 6-bit) , 60 Pins Connector
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
HSD100IXN1-A00 LCD Panel Product details :
HannStar LCD Screen HSD100IXN1-A00
Panel BrandHannStar
Model P/NHSD100IXN1-A00
Diagonal Size10.0"
Panel Typea-Si TFT-LCD, LCM
Resolution1024(RGB)×768, XGA 128PPI
Pixel FormatRGB Vertical Stripe
Active Area202.752(W)×152.064(H) mm
Bezel Opening205.8(W)×155.1(H) mm
Outline Size215.5(W)×166.5(H) ×7.9(D) mm
SurfaceAntiglare, Hard coating (3H)
Brightness250 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio600:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle75/75/60/70 (Typ.)(CR≥10)
Display ModeTN, Normally White, Transmissive
Best View on6 o'clock
Response Time2.4/5.6(Typ.)(Tr/Td)
Display Colors262K
Lamp Type3S11P WLED , 20K hours , Without Driver
Frequency60Hz
Touch ScreenWithout
Panel Weight330g (Typ.)
ApplicationDigital Photo Frame
Signal InterfaceTTL (1 ch, 6-bit) , 60 pins Connector
Input Voltage3.3/9.48/17/-7V (Typ.)(VCC/AVDD/VGH/VGL)
EnvironmentOperating Temp.: -20 ~ 70 °C ; Storage Temp.: -30 ~ 80 °C
HSD100IXN1-A00 LCD Screen Delivery Details :
Payment Options:
Payment Deadline:
Special Requests:
HSD100IXN1-A00 LCD Panel Shipping and Package :
10.0 inch LCD Module HSD100IXN1 1024*768 Suitable LCD screen panel for Digital Photo Frame 0
HSD100IXN1-A00 LCD Screen Shipping :
LTL Freight Carrier for Oversized Items:
Expedited Shipping Options:
International Shipping:
Shipping Carriers:
Domestic Flat Rate Shipping:
HSD100IXN1-A00 LCD Screen Warranty Policy:
Warranty Period:
The warranty period for the HSD100IXN1-A00 LCD screen is 60 days from the date of purchase.
Warranty Coverage:
Exchange or Refund:
Return Process:
Our Commitment:
HSD100IXN1-A00 LCD Panel FAQ :
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90days warranty .
Q: Can I pay my order of HSD100IXN1-A00 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: If I place order now,when will you ship the goods of HSD100IXN1-A00 ?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
Q: How long will I receive my goods HSD100IXN1-A00 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%