HSD096MS11-A Original 9.6 inch 800*600 TFT LCD Screen Panel for Hannstar
Brand Name: HannStar
Model Number: HSD096MS11-A
China
Model Name:
HSD096MS11-A
Diagonal Size:
9.6"
Resolution:
800(RGB)×600, SVGA 104PPI
Active Area:
194.4(W)×145.8(H) Mm
Bezel Opening:
197.4(W)×148.8(H) Mm
Outline Size:
224(W)×169.2(H) ×9.3(D) Mm
Brightness:
350 Cd/m² (Typ.)
Weight:
420g (Typ.)
Used For:
Digital Photo Frame / Portable DVD Player
Signal Interface:
LVDS (1 Ch, 6-bit) , 20 Pins Connector
Product Description
HSD096MS11-A LCD Panel Product details :
HannStar LCD Screen HSD096MS11-A
Panel Brand HannStar
Model P/N HSD096MS11-A
Diagonal Size 9.6"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 800(RGB)×600, SVGA 104PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 194.4(W)×145.8(H) mm
Bezel Opening 197.4(W)×148.8(H) mm
Outline Size 224(W)×169.2(H) ×9.3(D) mm
Surface Antiglare, Hard coating (3H)
Brightness 350 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 400:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 70/70/45/50 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Best View on 6 o'clock
Response Time 25 (Typ.)(Tr+Td)
Display Colors 262K 70% NTSC
Lamp Type 2 pcs CCFL , 30K hours , Without Driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Weight 420g (Typ.)
Application Digital Photo Frame / Portable DVD Player
Signal Interface LVDS (1 ch, 6-bit) , 20 pins Connector
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C
HSD096MS11-A LCD Screen Description :
HSD096MS11-A LCD Panel Shipping and Package :
HSD096MS11-A Original 9.6 inch 800*600 TFT LCD Screen Panel for Hannstar 0
HSD096MS11-A LCD Screen Delivery Time:
HSD096MS11-A LCD Screen Warranty :
HSD096MS11-A LCD Panel FAQ :
Q: Can You declare my order of HSD096MS11-A to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of HSD096MS11-A ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Can I pay my order of HSD096MS11-A via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: Do you accept sample orders of HSD096MS11-A ?
A: Of course!sample order is welcome !
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%