9.0 inch TFT lcd screen 800*480 lcd display HSD090IF41-A00 lcd Panel
Brand Name: HannStar
Model Number: HSD090IF41-A00
China
Model Name:
HSD090IF41-A00
Diagonal Size:
9.0"
Resolution:
800(RGB)×480, WVGA 103PPI
Active Area:
196.8(W)×116.88(H) Mm
Bezel Opening:
200.0(W)×119.9(H) Mm
Outline Size:
211.4(W)×131.7(H)×6.4(D) Mm
Luminance:
350 Cd/m² (Typ.)
Mass:
273/283g (Typ./Max.)
Used For:
Digital Photo Frame / Portable DVD Player
Signal Type:
TTL (1 Ch, 6-bit) , 60 Pins FPC
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
HSD090IF41-A00 LCD Panel Product details :
HannStar LCD Screen HSD090IF41-A00
Panel Brand HannStar
Model P/N HSD090IF41-A00
Diagonal Size 9.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 800(RGB)×480, WVGA 103PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 196.8(W)×116.88(H) mm
Bezel Opening 200.0(W)×119.9(H) mm
Outline Size 211.4(W)×131.7(H)×6.4(D) mm
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 350 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 400 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 60/60/40/60 (Typ.)(CR≥10)
Response 5/20 (Typ.)(Tr/Td) ms
Good View at 6 o'clock
Work Mode TN, Normally White, Transmissive
Color Depth 262K
Backlight 1 pcs CCFL , 40K hours , No Driver
Mass 273/283g (Typ./Max.)
Used for Digital Photo Frame / Portable DVD Player
Touchscreen Without
Signal Type TTL (1 ch, 6-bit) , 60 pins FPC
Voltage Supply 3.3/9/23.5/-8V (Typ.)(VDD/AVDD/VGH/VGL)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 70 °C Operating Temp.: -10 ~ 60 °C
Helpful Information for HSD090IF41-A00 LCD Panel Selection :
HSD090IF41-A00 LCD Panel Shipping and Package :
9.0 inch TFT lcd screen 800*480 lcd display HSD090IF41-A00 lcd Panel 0
HSD090IF41-A00 LCD Panel Packaging :
Outer Carton Packaging:
Inner Foam Packaging:
Strength and Safety Assurance:
Minimizing Breakage Risks:
Customer Satisfaction Guaranteed:
LCD Panel HSD090IF41-A00 Shipping Information :
HSD090IF41-A00 LCD Panel FAQ :
Q: If I place order now,when will you ship the goods of HSD090IF41-A00 ?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
Q: How to make payment of HSD090IF41-A00 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: Do you accept sample orders of HSD090IF41-A00 ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: Can I pay my order of HSD090IF41-A00 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%