8.0 Inch TFT Hannstar HSD080IDW1-B00 LCD Display Screen Panel For Car GPS Navigation
Brand Name: HannStar
Model Number: HSD080IDW1-B00
China
Model Name:
HSD080IDW1-B00
Diagonal Size:
8.0"
Resolution:
800(RGB)×480, WVGA 116PPI
Active Area:
176.64(W)×99.36(H) Mm
Bezel Opening:
180.1(W)×103.4(H) Mm
Outline Dim.:
192.8(W)×116.9(H)×6.92(D) Mm
Luminance:
300 Cd/m² (Typ.)
Weight:
240g (Typ.)
Designed For:
Automotive Display / Digital Photo Frame / Portable DVD Player
Interface Type:
TTL (1 Ch, 6/8-bit) 60 Pins FPC
Highlight:
HSD080IDW1-B00
8.0 inch TFT LCD Display Screen Panel
Hannstar LCD Display Screen Panel
Product Description
HSD080IDW1-B00 LCD Panel Product details :
HannStar LCD Screen HSD080IDW1-B00
Panel BrandHannStar
Model P/NHSD080IDW1-B00
Diagonal Size8.0"
Panel Typea-Si TFT-LCD, LCM
Resolution800(RGB)×480, WVGA 116PPI
Pixel FormatRGB Vertical Stripe
Active Area176.64(W)×99.36(H) mm
Bezel Opening180.1(W)×103.4(H) mm
Outline Dim.192.8(W)×116.9(H)×6.92(D) mm
TreatmentAntiglare, Hard coating (3H)
Luminance300 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio500:1 (Typ.) (TM)
View Direction6 o'clock
Response Time5/20 (Typ.)(Tr/Td)
Viewing Angle70/70/50/60 (Typ.)(CR≥10)
Operating ModeTN, Normally White, Transmissive
Support Color262K/16.2M
Light SourceWLED [3S9P] , 20K hours , W/O Driver
Weight240g (Typ.)
Designed ForAutomotive Display / Digital Photo Frame / Portable DVD Player
Touch PanelWithout
Interface TypeTTL (1 ch, 6/8-bit) 60 pins FPC
Power Supply3.0/10/15/-9V (Typ.)(VCC/AVDD/VGH/VGL)
HSD080IDW1-B00 LCD Panel Shipping and Package :
8.0 Inch TFT Hannstar HSD080IDW1-B00 LCD Display Screen Panel For Car GPS Navigation 0
HSD080IDW1-B00 LCD Display Shipment Extension:
HSD080IDW1-B00 LCD Display Warranty Extension:
HSD080IDW1-B00 LCD Display Disclaimer Extension :
HSD080IDW1-B00 LCD Panel FAQ :
Q: Can I pay my order of HSD080IDW1-B00 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of HSD080IDW1-B00 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Do you accept sample orders of HSD080IDW1-B00 ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: How can I trace my order of HSD080IDW1-B00 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%