7.0 Inch HSD070I651-F10 LCD Display Screen Panel With Original Packing
Brand Name: HannStar
Model Number: HSD070I651-F10
China
Model Name:
HSD070I651-F10
Diagonal Size:
7.0"
Resolution:
480(RGB)×234 76PPI
Active Area:
154.08(W)×86.58(H) Mm
Outline(mm):
164.9(W)×100(H)
Bezel Opening:
156.4(W)×89.0(H) Mm
Treatment:
Antiglare, Hard Coating (3H)
Mass:
160g (Typ.)
Used For:
Digital Photo Frame / Portable DVD Player / Video Door Phone
Signal Type:
TFT Specific Analog RGB , 26 Pins FPC
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Highlight:
HSD070I651-F10
7.0 Inch LCD Display Screen Panel
Hard coating LCD Display Screen Panel
Product Description
Brand New 7.0 inch HSD070I651-F10 LCD Display Screen Panel with original packing
HSD070I651-F10 LCD Display Product details :
HannStar LCD Screen HSD070I651-F10
Panel Brand HannStar
Model P/N HSD070I651-F10
Diagonal Size 7.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 480(RGB)×234 76PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 154.08(W)×86.58(H) mm
Bezel Opening 156.4(W)×89.0(H) mm
Outline Size 164.9(W)×100(H) mm
Surface Antiglare, Hard coating (3H)
Brightness 200 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 500:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 70/70/65/65 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Best View on 6 o'clock
Response Time 5/20 (Typ.)(Tr/Td)
Display Colors Full color
Lamp Type 3S5P WLED , 20K hours , Without Driver
Touch Screen Without
Weight 160g (Typ.)
Application Digital Photo Frame / Portable DVD Player / Video Door Phone
Signal Interface TFT Specific Analog RGB , 26 pins FPC
Input Voltage 3.3/5.0/15/-10V (Typ.)(DVDD/VGH/VGL)
Environment Operating Temp.: -20 ~ 70 °C ; Storage Temp.: -30 ~ 80 °C
HSD070I651-F10 LCD Display Accepted Payment Methods:
HSD070I651-F10 LCD Display Shipping and Package :
7.0 Inch HSD070I651-F10 LCD Display Screen Panel With Original Packing 0
HSD070I651-F10 LCD Display Shipping Information:
Your ordered items will be promptly dispatched within 3 working days upon receiving your order.
HSD070I651-F10 LCD Display FAQ:
Q: How long will I receive my goods HSD070I651-F10 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90days warranty .
Q: Can I pay my order of HSD070I651-F10 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: Do you accept sample orders of HSD070I651-F10 ?
A: Of course!sample order is welcome !
HSD070I651-F10 LCD Display Contact Information :
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%