7.0 Inch TFT LCD Display HSD070I651-F00-0299 480*234 LCD Screen
Brand Name: HannStar
Model Number: HSD070I651-F00-0299
China
Model Name:
HSD070I651-F00-0299
Diagonal Size:
7.0"
Outline Size:
162.6(W)×96.6(H) ×1.43(D) Mm
Contrast Ratio:
500:1 (Typ.) (TM)
Glass Depth:
0.50+0.50 Mm
Driver IC:
COG Built-in 2 Source + 1 Gate Chips
Application:
Digital Photo Frame / Portable DVD Player / Video Door Phone
Signal Interface:
TFT Specific Analog RGB , 26 Pins FPC
Highlight:
7.0 inch TFT LCD display
HSD070I651-F00-0299
HSD070I651-F00-0299 LCD Screen
Product Description
7.0 inch TFT LCD display G104VN01 V1 480*234 LCD screen
HSD070I651-F00-0299 LCD Panel Product details :
HannStar LCD Screen HSD070I651-F00-0299
Panel Brand HannStar
Model P/N HSD070I651-F00-0299
Diagonal Size 7.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD, CELL , FOG
Active Area 154.08(W)×86.58(H) mm
Outline Size 162.6(W)×96.6(H) ×1.43(D) mm
Brightness 0 cd/m²
Contrast Ratio 500:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 70/70/65/65 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Best View on 6 o'clock
Response Time 5/20 (Typ.)(Tr/Td)
Glass Depth 0.50+0.50 mm
Transmissivity 8.91% (Typ.)(with Polarizer)
Display Colors Full color 49% NTSC
Lamp Type No B/L
Touch Screen Without
Driver IC COG Built-in 2 source + 1 gate chips
Application Digital Photo Frame / Portable DVD Player / Video Door Phone
Signal Interface TFT Specific Analog RGB , 26 pins FPC
Input Voltage 3.3/5/15/-10V (Typ.)(VCC/AVDD/VGH/VGL)
Environment Operating Temp.: -20 ~ 70 °C ; Storage Temp.: -30 ~ 80 °C
HSD070I651-F00-0299 LCD Screen Payment:
Alipay
PayPal
WesternUnion
TT (Telegraphic Transfer, also known as bank wire transfer)
HSD070I651-F00-0299 LCD Panel Shipping and Package :
7.0 Inch TFT LCD Display HSD070I651-F00-0299 480*234 LCD Screen 0
HSD070I651-F00-0299 LCD screen packing details:
Packing Information:
Outer Packing: Sturdy Carton
Inner Packing: Protective Foam
HSD070I651-F00-0299 LCD screen return policy:
HSD070I651-F00-0299 LCD Panel FAQ:
Q: How long will I receive my goods HSD070I651-F00-0299 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of HSD070I651-F00-0299 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Can I pay my order of HSD070I651-F00-0299 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
HSD070I651-F00-0299 LCD screen Contact us:
Contact Information:+86 13352789927
Preferred Contact Method: darian@yongs-hk.com
Email Address: darian@yongs-hk.com
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%