HSD070I651-E00 HannStar LCD Screen Display RGB 480×234 76PPI 7 Inch LCD Panel
Brand Name: HannStar
Model Number: HSD070I651-E00
China
Model Name:
HSD070I651-E00
Diagonal Size:
7.0"
154.08(W)×86.58(H) Mm
Bezel Opening:
156.4(W)×89.0(H) Mm
Outline Size:
164.9(W)×100(H)(D) Mm
Work Mode:
TN, Normally White, Transmissive
Weight:
160/170g (Typ./Max.)
Application:
Digital Photo Frame / Portable DVD Player / Video Door Phone
Input Voltage:
3.3/5/15/-10V (Typ.)(DVCC/AVDD/VGH/VGL)
Highlight:
76PPI 7 Inch LCD Panel
HSD070I651-E00 HannStar LCD Screen
HSD070I651-E00
Product Description
7.0 inch LCD Panel for HannStar HSD070I651-E00 LCD Screen Display
HSD070I651-E00 LCD Panel Product details :
HannStar LCD Screen HSD070I651-E00
Panel Brand HannStar
Model P/N HSD070I651-E00
Diagonal Size 7.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Active Area 154.08(W)×86.58(H) mm
Bezel Opening 156.4(W)×89.0(H) mm
Outline Size 164.9(W)×100(H) mm
Surface Antiglare, Hard coating (3H)
Brightness 300 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 300:1 (Min.) (TM)
Viewing Angle 60/60/40/60 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Best View on 6 o'clock
Response Time 5/20 (Typ.)(Tr/Td)
Display Colors Full color
Lamp Type 3S7P WLED , 20K hours , Without Driver
Touch Screen Without
Weight 160/170g (Typ./Max.)
Application Portable DVD Player / Video Door Phone / Digital Photo Frame
Signal Interface TFT Specific Analog RGB , 26 pins FPC
Input Voltage 3.3/5/15/-10V (Typ.)(DVCC/AVDD/VGH/VGL)
Environment Operating Temp.: -10 ~ 60 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 70 °C
HSD070I651-E00 LCD Screen - Our Commitment:
HSD070I651-E00 LCD Panel Shipping and Package :
HSD070I651-E00 HannStar LCD Screen Display RGB 480×234 76PPI 7 Inch LCD Panel 0
HSD070I651-E00 LCD Screen Shipping:
Warm Reminder for HSD070I651-E00 LCD Screen Purchases:
HSD070I651-E00 LCD Panel FAQ:
Q: Can I pay my goods HSD070I651-E00 by credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: How can I trace my order of HannStar HSD070I651-E00 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order form website.
Q: How long will I receive my goods of HSD070I651-E00 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of HannStar HSD070I651-E00 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%