HSD070I651-C02 HannStar LCD Screen 480*234 LCD Display For Portable DVD Player
Brand Name: HannStar
Model Number: HSD070I651-C02
China
Model Name:
HSD070I651-C02
Diagonal Size:
7.0"
154.08(W)×86.58(H) Mm
Bezel Opening:
156.4(W)×89.0(H) Mm
Outline Size:
164.9(W)×100(H)(D) Mm
Work Mode:
TN, Normally White, Transmissive
Weight:
160/170g (Typ./Max.)
Application:
Digital Photo Frame / Portable DVD Player / Video Door Phone
Signal Interface:
TFT Specific Analog RGB , 26 Pins FPC
Highlight:
DVD Player HannStar LCD Screen
HSD070I651-C02 LCD Display
HSD070I651-C02
Product Description
HannStar LCD SCREEN HSD070I651-C02 480*234 LCD Display for Portable DVD Player
HSD070I651-C02 LCD Panel Product details :
HannStar LCD Screen HSD070I651-C02
Panel Brand HannStar
Model P/N HSD070I651-C02
Diagonal Size 7.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Active Area 154.08(W)×86.58(H) mm
Bezel Opening 156.4(W)×89.0(H) mm
Outline Size 164.9(W)×100(H) mm
Surface Antiglare, Hard coating (3H)
Brightness 300 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 500:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 60/60/40/60 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Best View on 6 o'clock
Response Time 5/20 (Typ.)(Tr/Td)
Display Colors Full color
Lamp Type 1 pcs CCFL , 15K hours , Without Driver
Touch Screen Without
Weight 160/170g (Typ./Max.)
Application Portable DVD Player / Video Door Phone / Digital Photo Frame
Signal Interface TFT Specific Analog RGB , 26 pins FPC
Input Voltage 3.3/5/15/-10V (Typ.)(VCC/AVDD/VGH/VGL)
Environment Operating Temp.: -10 ~ 60 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 70 °C
HSD070I651-C02 LCD Screen Available Payment Methods:
HSD070I651-C02 LCD Panel Shipping and Package :
HSD070I651-C02 HannStar LCD Screen 480*234 LCD Display For Portable DVD Player 0
HSD070I651-C02 LCD Screen Dispatch Time Information:
1. Swift Dispatch After Payment Confirmation:
2. Consideration for Chinese Public Holidays:
3. Special Note for Large Quantity Orders:
HSD070I651-C02 LCD Screen Important Notes for Product Handling:
HSD070I651-C02 LCD Panel FAQ:
Q: Do you accept sample orders of HSD070I651-C02 ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: How can I trace my order of HSD070I651-C02 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of HSD070I651-C02 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Can I pay my order of HSD070I651-C02 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%