7.0 Inch HSD070I651-A01 LCD Display Screen For HannStar / Portable DVD Player
Brand Name: HannStar
Model Number: HSD070I651-A01
China
Model Name:
HSD070I651-A01
Diagonal Size:
7.0"
154.08(W)×86.58(H) Mm
Bezel Opening:
156.4(W)×89.0(H) Mm
Outline Size:
164.9(W)×100(H) ×6(D) Mm
Lamp Type:
1 Pcs CCFL , 15K Hours , Without Driver
Weight:
160/170g (Typ./Max.)
Application:
Digital Photo Frame / Portable DVD Player / Video Door Phone
Signal Interface:
TFT Specific Analog RGB , 26 Pins FPC
Highlight:
HSD070I651-A01
LCD Display Screen for HannStar
7.0 inch LCD Display Screen
Product Description
7.0 inch HSD070I651-A01 LCD Display Screen for HannStar
HSD070I651-A00 LCD Screen Product details :
HannStar LCD Screen HSD070I651-A01
Panel BrandHannStar
Model P/NHSD070I651-A01
Diagonal Size7.0"
Panel Typea-Si TFT-LCD, LCM
Active Area154.08(W)×86.58(H) mm
Bezel Opening156.4(W)×89.0(H) mm
Outline Size164.9(W)×100(H) ×6(D) mm
SurfaceAntiglare, Hard coating (3H)
Brightness500 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio350:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle60/60/40/60 (Typ.)(CR≥10)
Display ModeTN, Normally White, Transmissive
Best View on6 o'clock
Response Time5/20 (Typ.)(Tr/Td)
Display ColorsFull color
Lamp Type1 pcs CCFL , 15K hours , Without Driver
Touch ScreenWithout
Weight160/170g (Typ./Max.)
ApplicationDigital Photo Frame / Portable DVD Player / Video Door Phone
Signal InterfaceTFT Specific Analog RGB , 26 pins FPC
Input Voltage3.3/5/15/-10V (Typ.)(VCC/AVDD/VGH/VGL)
EnvironmentOperating Temp.: -10 ~ 60 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 70 °C
HSD070I651-A01 LCD Display - About Us:
HSD070I651-A00 LCD Screen Shipping and Package :
7.0 Inch HSD070I651-A01 LCD Display Screen For HannStar / Portable DVD Player 0
HSD070I651-A01 LCD display Shipping:
HSD070I651-A01 LCD display Return Policy:
HSD070I651-A01 LCD display FAQ:
Q: Can I pay my goods HSD070I651-A01 by credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: How do you ship my goods HSD070I651-A01 ?
A: We can shipping all over the world.via DHL,UPS,Fedex and EMS.
Q: How long will I receive my goods of HSD070I651-A01 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of HSD070I651-A01 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%