HSD070I651-A00-0299 LCD Screen Display 7.0 Inch 480*234 For Portable DVD Player
Brand Name: HannStar
Model Number: HSD070I651-A00-0299
China
Model Name:
HSD070I651-A00-0299
Diagonal Size:
7.0"
154.08(W)×86.58(H) Mm
Outline Size:
162.6(W)×96.6(H) ×1.69(D) Mm
Surface:
Antiglare, Hard Coating (3H)
Contrast Ratio:
500:1 (Typ.) (TM)
Driver IC:
COG Built-in 3 Source + 1 Gate Chips
Panel Weight:
55.4/58.4g (Typ./Max.)
Application:
Digital Photo Frame / Portable DVD Player
Highlight:
HSD070I651-A00-0299
DVD Player LCD Screen Display
LCD Screen Display 7.0 Inch
Product Description
7.0 inch 480*234 HSD070I651-A00-0299 lcd screen Display for Portable DVD Player
HSD070I651-A00-0299 Product details :
HannStar LCD Screen HSD070I651-A00-0299
Panel Brand HannStar
Model P/N HSD070I651-A00-0299
Diagonal Size 7.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD, CELL , FOG
Active Area 154.08(W)×86.58(H) mm
Outline Size 162.6(W)×96.6(H) ×1.69(D) mm
Surface Antiglare, Hard coating (3H)
Brightness 0 cd/m²
Contrast Ratio 500:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 60/60/40/60 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Best View on 6 o'clock
Response Time 5/20 (Typ.)(Tr/Td)
Glass Depth 0.63+0.63 mm
Transmissivity 9.0% (Typ.)(with Polarizer)
Display Colors Full color
Lamp Type No B/L
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Driver IC COG Built-in 3 source + 1 gate chips
Panel Weight 55.4/58.4g (Typ./Max.)
Application Digital Photo Frame / Portable DVD Player
Signal Interface TFT Specific Analog RGB , 26 pins FPC
Input Voltage 3.3/5/15/-10V (Typ.)(VCC/AVDD/VGH/VGL)
Environment Operating Temp.: -10 ~ 60 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 70 °C
HSD070I651-A00-0299 Payments for the item:
We offer multiple payment options for your convenience:
PayPal: You can make payment through PayPal, a secure and widely accepted online payment platform.
HSD070I651-A00-0299 Shipping and Package :
HSD070I651-A00-0299 LCD Screen Display 7.0 Inch 480*234 For Portable DVD Player 0
HSD070I651-A00-0299 Warm Reminder:
HSD070I651-A00-0299 Returns Policy:
HSD070I651-A00-0299 FAQ:
Q: How long is the warranty of HSD070I651-A00-0299 ?
A: 90days warranty .
Q: How can I trace my order of HannStar HSD070I651-A00-0299 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: If I order HSD070I651-A00-0299 now,when will you ship the goods ?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
Q: Do you accept sample orders for HSD070I651-A00-0299 ?
A: Of course!sample order is welcome !
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%