5.0 Inch LCD Display Module 800*480 TFT LCD Screen HSD050IDW1-A30
Brand Name: HannStar
Model Number: HSD050IDW1-A30
China
Model Name:
HSD050IDW1-A30
Diagonal Size:
5.0"
Resolution:
800(RGB)×480, WVGA 188PPI
Active Area:
108(W)×64.8(H) Mm
Bezel Opening:
110.6(W)×67.4(H) Mm
Outline Dim.:
118.5 × 77.55 × 3.7 (H×V×D)
Surface:
Antiglare, Hard Coating (3H)
Backlight:
7S2P WLED , 10K Hours , No Driver
Mass:
66.0g (Typ.)
Used For:
Automotive Display / Portable Navigation / MID UMPC / MP3 PMP / Gaming
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Highlight:
5.0 inch LCD Display Module
HSD050IDW1-A30 TFT LCD Screen
HSD050IDW1-A30
Product Description
HSD050IDW1-A30 Product details :
HannStar LCD Screen HSD050IDW1-A30
Panel Brand HannStar
Model P/N HSD050IDW1-A30
Diagonal Size 5.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 800(RGB)×480, WVGA 188PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 108(W)×64.8(H) mm
Bezel Opening 110.6(W)×67.4(H) mm
Outline(mm) 118.5 × 77.55 × 3.7 (H×V×D)
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 400 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 600 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 75/75/60/70 (Typ.)(CR≥10)
Response 2/6 (Typ.)(Tr/Td) ms
Good View at 6 o'clock
Work Mode TN, Normally White, Transmissive
Color Depth 16.2M
Backlight 7S2P WLED , 10K hours , No Driver
Mass 66.0g (Typ.)
Used for Automotive Display / Portable Navigation / MID UMPC / MP3 PMP / Gaming
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type TTL (1 ch, 8-bit) , 40 pins FPC
Voltage Supply 3.3V (Typ.)
HSD050IDW1-A30 Specification:
Condition: 100% Brand New
HSD050IDW1-A30 Features:
HSD050IDW1-A30 Please Note:
HSD050IDW1-A30 Shipping and Package :
5.0 Inch LCD Display Module 800*480 TFT LCD Screen HSD050IDW1-A30 0
HSD050IDW1-A30 Guarantee and Return Policy:
HSD050IDW1-A30 FAQ:
Q: How long will I receive my goods HSD050IDW1-A30 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: If I place order now,when will you ship the goods of HSD050IDW1-A30 ?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of HSD050IDW1-A30 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Can I pay my order of HSD050IDW1-A30 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%