5.0 Inch 800*480 HSD050IDW1-A10 LCD Panel Automotive LCD Display Screen
Brand Name: HannStar
Model Number: HSD050IDW1-A10
China
Model Name:
HSD050IDW1-A10
Diagonal Size:
5.0"
108(W)×64.8(H) Mm
Bezel Opening:
110.6(W)×67.4(H) Mm
Outline Dim.:
118.5(W)×77.55(H) ×3.7(D) Mm
Surface:
Antiglare, Hard Coating (3H)
Viewing Angle:
75/75/60/70 (Typ.)(CR≥10)
Weight:
66g (Typ.)
Application:
Automotive Display / Portable Navigation / MID UMPC / MP3 PMP / Gaming
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Highlight:
HSD050IDW1-A10
HSD050IDW1-A10 LCD Panel
800*480 Automotive LCD Display Screen
Product Description
5.0 Inch 800*480 HSD050IDW1-A10 LCD Panel Lcd Automotive Display Screen
HSD050IDW1-A10 Product details :
HannStar LCD Screen HSD050IDW1-A10
Panel Brand HannStar
Model P/N HSD050IDW1-A10
Diagonal Size 5.0"
Active Area 108(W)×64.8(H) mm
Bezel Opening 110.6(W)×67.4(H) mm
Outline Size 118.5(W)×77.55(H) ×3.7(D) mm
Surface Antiglare, Hard coating (3H)
Brightness 400 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 600:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 75/75/60/70 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Best View on 6 o'clock
Response Time 2/6 (Typ.)(Tr/Td)
Display Colors 16.2M
Lamp Type 7S2P WLED , 10K hours , Without Driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Weight 66g (Typ.)
Application Automotive Display / Portable Navigation / MID UMPC / MP3 PMP / Gaming
Signal Interface TTL (1 ch, 8-bit) , 40 pins FPC
Input Voltage 3.3V (Typ.)
HSD050IDW1-A10 About It:
HSD050IDW1-A10 Shipping and Package :
5.0 Inch 800*480 HSD050IDW1-A10 LCD Panel Automotive LCD Display Screen 0
HSD050IDW1-A10 About Shipping Information:
HSD050IDW1-A10 Return Policy:
Product Defect or Damage:
Keeping the Product in Original Condition:
Buyer's Responsibility for Return Shipping:
Contacting Customer Support:
HSD050IDW1-A10 FAQ:
Q: How long is the warranty of HSD050IDW1-A10 ?
A: 90days warranty .
Q: Do you accept sample orders for HannStar HSD050IDW1-A10?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: Can I pay my goods HSD050IDW1-A10 by credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: How do you ship my goods HSD050IDW1-A10 ?
A: We can shipping all over the world.via DHL,UPS,Fedex and EMS.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%