HannStar HSD050IDW1-A00 5 Inch LCD Panel RGB 800*480 WVGA 188PPI
Brand Name: HannStar
Model Number: HSD050IDW1-A00
China
Model Name:
HSD050IDW1-A00
Diagonal Size:
5.0"
Resolution:
800(RGB)×480, WVGA 188PPI
Active Area:
108(W)×64.8(H) Mm
Bezel Opening:
110.6(W)×67.4(H) Mm
Outline Dim.:
118.5(W)×77.55(H) ×3.7(D) Mm
Surface:
Antiglare, Hard Coating (3H)
Viewing Angle:
75/75/60/70 (Typ.)(CR≥10)
Weight:
66.0g (Typ.)
Application:
Automotive Display / Portable Navigation / MID UMPC / MP3 PMP / Gaming
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Highlight:
HSD050IDW1-A00 LCD panel
Antiglare 5 Inch LCD Panel
WVGA 5 Inch LCD Panel
Product Description
HannStar HSD050IDW1-A00 LCD panel 5.0 inch 800(RGB)*480 LCD display
HSD050IDW1-A00 Product details :
HannStar LCD Screen HSD050IDW1-A00
Panel BrandHannStar
Model P/NHSD050IDW1-A00
Diagonal Size5.0"
Panel Typea-Si TFT-LCD, LCM
Resolution800(RGB)×480, WVGA 188PPI
Pixel FormatRGB Vertical Stripe
Active Area108(W)×64.8(H) mm
Bezel Opening110.6(W)×67.4(H) mm
Outline Size118.5(W)×77.55(H) ×3.7(D) mm
SurfaceAntiglare, Hard coating (3H)
Brightness400 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio600:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle75/75/60/70 (Typ.)(CR≥10)
Display ModeTN, Normally White, Transmissive
Best View on6 o'clock
Response Time2/6 (Typ.)(Tr/Td)
Display Colors16.2M
Lamp Type7S2P WLED , 10K hours , Without Driver
Frequency60Hz
Touch ScreenWithout
Weight66.0g (Typ.)
ApplicationAutomotive Display / Portable Navigation / MID UMPC / MP3 PMP / Gaming
Signal InterfaceTTL (1 ch, 8-bit) , 40 pins FPC
Input Voltage3.3V (Typ.)
HSD050IDW1-A00 Payment:
HSD050IDW1-A00 Shipping and Package :
HannStar HSD050IDW1-A00 5 Inch LCD Panel RGB 800*480 WVGA 188PPI 0
HSD050IDW1-A00 Shipping:
HSD050IDW1-A00 FAQ:
Q: Do you accept sample orders of HSD050IDW1 ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: Can You declare my order of HSD050IDW1 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: How can I trace my order of HSD050IDW1 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: How long will I receive my goods HSD050IDW1 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
HSD050IDW1-A00 Contact Us:
Dear Valued Customer,
Contacting us is easy! Here are the ways you can get in touch:
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%