AT050TN30 LCD Screen Display 5.0 inch RGB 480×272 WQVGA 109PPI
Brand Name: Chimei Innolux
Model Number: AT050TN30
China
Model Name:
AT050TN30
Diagonal Size:
5.0"
Resolution:
480(RGB)×272, WQVGA 109PPI
Active Area:
110.88(W)×62.832(H) Mm
Outline Dim.:
117.7(H)×72.8(V) ×1.43(D) Mm
Treatment:
Antiglare
Contrast Ratio:
500:1 (Typ.) (TM)
Response Time:
10/15 (Typ.)(Tr/Td)
Weight:
25.0g
Designed For:
Portable Navigation / MP3 PMP
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Highlight:
WQVGA LCD Screen Display
AT050TN30 LCD Screen Display
AT050TN30
Product Description
5.0 inch 480*272 Resolution AT050TN30 LCD Screen Display
AT050TN30 Product details :
Chimei Innolux LCD SCREEN AT050TN30
Manufacturer Chimei Innolux
Model P/N AT050TN30
Diagonal Size 5.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD, CELL , FOG
Resolution 480(RGB)×272, WQVGA 109PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 110.88(W)×62.832(H) mm
Outline Dim. 117.7(H)×72.8(V) ×1.43(D) mm
Treatment Antiglare
Luminance 0 cd/m²
Contrast Ratio 500:1 (Typ.) (TM)
View Direction 6 o'clock
Response Time 10/15 (Typ.)(Tr/Td)
Viewing Angle 70/70/50/70 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode TN, Normally White, Transmissive
0.50+0.50 mm 0.50+0.50 mm
Transmittance 4.66% (Typ.)(with Polarizer)
Support Color 16.7M 50% NTSC
Light Source No B/L
Weight 25.0g
Designed For Portable Navigation / MP3 PMP
Touch Panel Without
Interface Type Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , 40 pins FPC
Power Supply 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temperature: -20 ~ 70 °C ; Storage Temperature: -30 ~ 80 °C
AT050TN30 Shipping:
AT050TN30 Reminder:
AT050TN30 Shipping and Package :
AT050TN30 LCD Screen Display 5.0 inch RGB 480×272 WQVGA 109PPI 0
AT050TN30 FAQ:
Q: Do you accept sample orders of AT050TN30 ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: Can You declare my order of AT050TN30 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: How to make payment of AT050TN30 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of AT050TN30 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
AT050TN30 Contact Us:
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%